به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، مهندس سیدمحمد بطحائی معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای نظارت و هماهنگی مدارس سمای دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه امروز آموزش و پرورش کشور با بسیاری از کشورهای اروپایی به لحاظ کمی تفاوتی ندارد، گفت: در آموزش و پرورش نتوانسته ایم به اندازه راه سازی، آب، برق و گاز رسانی توسعه و پیشرفت کنیم.

وی با بیان اینکه اقدامات انجام شده در زمینه آموزش و پرورش با 50 سال گذشته قابل قیاس نیست، افزود: همه این پیشرفت ها را مدیون کسانی هستیم که طی این سال ها، در آموزش و پرورش منشأ اثر بوده اند.

معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی می توانند در صورت توجه به کیفیت، در آموزش کشور نقش بسزایی ایفا کنند.

مهندس بطحایی با تأکید بر اینکه استراتژی دانشگاه آزاد اسلامی در مدارس سما ارتقاء کیفیت است، خاطرنشان کرد: باید مدارس با کیفیتی داشته باشیم که در تراز جمهوری اسلامی باشند و به عنوان الگو در اجرای سند تحول آموزش و پرورش مورد کاربست عملیاتی قرار بگیرند، به همین دلیل اصراری بر توسعه کمی نداریم.

وی با تأکید بر اینکه مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی پتانسیل جذب دانش آموزان باهوش و با استعداد مناطق محروم و متوسط جامعه را دارد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی چند سالی است که این مأموریت را در پیش دارد که دانش آموزان را از مهدکودک تا دکتری تحت پوشش قرار دهد.

مهندس بطحایی اظهار داشت: نقشه راه مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی به پشتوانه آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس ترسیم شده که در این راه به افرادی که دل در گرو تعالی آموزش در کشور دارند، نیاز داریم.

وی افزود: در حوزه مهارت آموزی در آموزش کشور تاکنون کار قابل توجهی انجام نشده و دانشگاه آزاد اسلامی توانایی وارد شدن به حوزه مهارت آموزی را دارد.

در ادامه دکتر علیرضا فیروزفر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مهم ترین نهاد بخش غیر دولتی در حوزه آموزش عالی کشور است و توانسته بار بزرگی از دوش کشور بردارد.

وی با اشاره به زیر ساخت‌های دانشگاه آزاد اسلامی زنجان گفت: این دانشگاه بزرگترین و مؤثرترین نهاد آموزش عالی استان زنجان است و بخش عظیمی از دانشجویان استان در واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می کنند. تا کنون بیش از 50 هزار دانشجو از دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان فارغ التحصیل شده اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با اشاره به طرح مدارس مهارتی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: رسالت دانشگاه آزاد اسلامی کمک به آموزش و پرورش است. راه اندازی مجتمع بزرگ آموزشی در زنجان با نگاه به استعدادهای داخل استان و زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش و پرورش استان زنجان صورت گرفته است.

وی ادامه داد: به دنبال ایجاد یک برند در حوزه آموزش و پرورش هستیم و مردم زنجان استحقاق خدمت بیشتری دارند و انتظار داریم همه مجموعه های دولتی و غیردولتی ما را در رسیدن به این هدف یاری کنند.

دکتر فیروزفر خاطرنشان کرد: در شهر زنجان 7 مدرسه سما با 1800 دانش آموز، 300 دانش آموز در خدابنده، 1266 دانش آموز در ابهر و 42 دانش آموز در طارم وجود دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: