به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، دکتر محسن شمسی رییس واحد استانی کرمان عنوان کرد: رویداد ملی شتاب تخصصی خرما در 7 آذرماه سال جاری در استان کرمان برگزار می گردد. این رویداد به سبک استارت آپی حول محور موضوع خرما برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان کرمان گفت: رویداد شتاب (شناسایی و توانمند سازی ایده های برگزیده) رویدادی بر پایه فرآیندهای استارت آپی و بومی سازی شده است. افرادی که ایده های مرتبط با محور رویداد دارند می توانند به وب سایت uastartup.uast.ac.ir مراجعه نموده و در قسمت " ثبت ایده رویداد شتاب" گزینه "رویداد شتاب خرما(کرمان)" را انتخاب و نسبت به ثبت ایده خود اقدام نمایند.

دکتر محسن شمسی ادامه داد: پس از طی مراحل داوری، برگزاری کارگاههای آموزشی و ارائه خدمات منتوری(مربی گری)، صاحبان ایده های تبدیل به محصول شده امکان ارائه ایده و محصول خود را در حضور سرمایه گذاران دارند و ودر انتها به هر یک از ایده ها امتیازاتی را اختصاص می دهند و با استفاده از امتیازات داوران نظرات برتر مشخص و آنها از طرق مختلف پشتیبانی می شوند.

وی افزود: این پایان کار رویداد نیست، باتوجه به اینکه رویداد شتاب خرما تخصصی است و پیش از این نیازهای این صنعت توسط فعالین این حوزه تا حدودی مشخص شده است، تعدادی از این ایده ها توسط سرمایه گذاران خریداری می شود.

گفتنی است این رویداد ملی شتاب تخصصی خرما در 5 محور: 1- آموزش، توانمند سازی و افزایش بهره وری 2- مکانیزاسیون تولید خرما 3- فرآوری محصولات خرما و 5- سایر ایده های مرتبط با خرما و نخل برگزار می گردد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: