به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، مراسم افتتاح سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر رضا مسعودی سرپرست واحد علوم و تحقیقات در کتابخانه دکتر حبیبی این واحد دانشگاهی برگزار شد.

همچنین در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین محمد شریفانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی و برخی از رؤسای واحدها، مدیران کل و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند.

دکتر ستاری و دکتر طهرانچی ضمن افتتاح سرای نوآوری واحد علوم و تحقیقات از بخش های مختلف این سرا بازدید و در جریان فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان مستقر قرار گرفتند.

گفتنی است، سرای نوآوری واحد علوم و تحقیقات از جمله مراکزی است که با هدف کاربردی کردن و تبدیل علم به ثروت ضمن حمایت و پشتیبانی، خدمات متنوع و گوناگونی را به محققان و پژوهشگران ارائه می‌دهد، این سرا به دنبال تحقق دانشگاه نسل سوم و تبدیل شدن به دانشگاه کارآفرین است.

دانشجویان و صاحبان ایده‌های نو می‌توانند با حضور در سرای نوآوری واحد علوم و تحقیقات، از امکانات سرا استفاده نموده و ایده خود را پرورش داده و به سوی تجاری سازی و ثروت آفرینی سوق دهند.

اختصاص دفاتر کار اداری، فضای کار اشتراکی، اتاق جلسات، خدمات مشاوره کسب و کار، امکانات و تجهیزات نرم‌افزاری و سخت افزاری، حضور شتاب‌دهنده‌ها جهت حمایت فکری و مالی از طرح‌ها در طبقات چهارم و پنجم این ساختمان، از جمله امکاناتی است که در این سرا ارائه خواهد شد.

از دیگر خدمات ارائه شده در این سرا می‌توان به برگزاری نمایشگاه ها، رویدادهای کارآفرینی، انگیزشی و آموزشی به صورت منظم و با حضور صاحبان صنعت و کارآفرینان مطرح کشور اشاره کرد. این دست همایش‌ها کمک شایانی به دانشجویان و صاحبان ایده‌های نو برای پیدا کردن ارتباط نزدیک با دیگر کارآفرینان و صاحبان صنایع در راستای دریافت مشاوره و آشناسازی آنان با دشواری‌ها و راه‌کارهای راه‌اندازی کسب و کار خواهد بود.

در حال حاضر شرکت‌ها و واحدهای فناوری در حوزه‌هایی نظیر پزشکی، اتوماسیون رباتیک، جواهرسازی، اپلیکیشن ورزش و سلامت، ساخت موتورهای کوادکوپتر در این سرا استقرار یافته‌اند که با توجه به درخواست‌های ارائه شده، به زودی شرکت‌ها و واحدهای فناور گوناگونی در این سرا مستقر خواهند شد.

علاوه بر موارد ذکر شده دانشجویان می توانند به عنوان نیروی داوطلب و یا همکار دانشجو در فعالیت‌های سرای نوآوری و همچنین فراخور رشته تحصیلی خود در شرکت‌های فناور مستقر در این سرا فعالیت کنند.