به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، مهراله رخشانی مهر با اشاره به مسئولیت تعمیرات اساسی در مدارس، اظهارکرد: نگهداری و تعمیر از برنامه زیر نظام تأمین فضا، تجهیزات و فناوری بر عهده سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس است و طبق سنوات گذشته با توجه به چارت سازمانی موجود در ادارات کل، تخصیص اعتبار انجام می‌شود.

وی افزود: مسئولیت نگهداری و تعمیرات جزئی بر عهده آموزش‌وپرورش است و این سازمان شیوه نگهداری و فصل مشترک تعمیرات جزئی و اساسی را تدوین و برای اجرایی شدن به وزارت آموزش‌وپرورش ارسال کرده است.

رخشانی مهر با اشاره به استانداردسازی مدارسی که از انشعاب گاز بهره‌مند نیستند، خاطرنشان کرد: راهکارهای مختلفی با توجه به اقلیم و تعداد کلاس هر مدرسه و همچنین بضاعت فنی نگهداری در منطقه جغرافیایی محل مدرسه در نظر گرفته‌ شده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در ادامه تصریح کرد:برای مدارس در این مناطق سیستم‌های مختلفی اعم از موتورخانه حرارت مرکزی با سوخت گازوئیل، پکیج‌های گازوئیل سوز، کوره هوای گرم گازوئیل سوز، رادیاتورهای برقی، اسپلیت های سرد و گرم، گرمایش کفی برقی با استفاده از ورق‌های فیبر کربن و سایر سیستم‌های استاندارد حرارتی پیشنهاد و بکار گرفته‌ شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: