به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سردار علیرضا مرزبانی در تشریح این خبر اظهار داشت: در اجرای طرح کنترل نوار مرزی و مقابله با ورود و خروج کالای ممنوعه و کسب اخبار و اطلاعاتی مبنی بر احتمال خروج محموله طلا و ارز قاچاق از کشور، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مرزبانان هنگ مرزی مریوان قرار گرفت.

او افزود: پس از ساعت ها اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی شبانه روزی و بازرسی از خودروهای در حال خروج از خاک کشور، اکیپ مستقر بر روی پل مرزی "باشماق" به یک دستگاه تریلی عراقی که قصد خروج از کشور را داشت مشکوک و آن را متوقف کردند.

فرمانده مرزبانی استان کردستان تصریح کرد: مرزبانان پس از بازرسی دقیق از تریلی، مقدار 6 کیلو و 431 گرم شمش طلا و 4 میلیون و 480 هزار دینارعراقی قاچاق را که به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود، کشف کردند.

سردار مرزبانی با اشاره به دستگیری یک قاچاقچی و توقیف تریلی، عنوان کرد: برابر اعلام کارشناسان، ارزش محموله کشف شده بیش از 52 میلیارد ریال برآورد شده که جهت سیر مراحل قانونی به همراه متهم تحویل مراجع ذی صلاح شدند.

او خاطرنشان کرد: حفظ و حراست از مرز و مقابله با قاچاق اولویتی مهم مرزبانی استان کردستان بوده و با متخلفان و سودجویان به شدت برخورد خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: