به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سرهنگ سیدرضا عمادالدین با اعلام این خبر گفت: چندی قبل مردی با مراجعه به کلانتری عنوان کرد با یک صفحه اینستاگرامی حمایت از حیوانات آشنا شدم و در این صفحه عکس حیوانات مختلف گذاشته و نوشته شده بود این حیوانات توسط صاحبانشان طرد شده‌اند و مدیر صحفه این صفحه با گرفتن حیوانات از صاحبانشان به دلیل عدم توانایی تبلیغاتی را در صفحه اش کرده بود مبنی بر اینکه حیوانات را بدون دریافت پول واگذار می کند.

وی افزود: در ادامه مشخص شد صاحب این صفحه اینستاگرامی زمانیکه مرد جوان برای گرفتن یکی از حیوانات خانگی با وی تماس می گیرد از افراد می خواهد مبلغی را افراد به عنوان هزینه غذا حیوانات، غذا و لوازم جانبی و حمایت از این انجمن پرداخت کنند.

این مقام پلیسی عنوان کرد: شاکی پرونده اظهار داشت که پس از تماس و واریز پول به عنوان کمک به انجمن حمایت از حیوانات مرد جوان دیگر تماس شاکی پرونده را نداده است.

رییس کلانتری 145 ونک گفت: ماموران با توجه به شیوه و شگرد این کلاهبرداری تحقیقات خود را آغاز کرده و پی بردند 30 نفر از شهروندان نیز به این شیوه هدف کلاهبرداری قرار گرفته اند که تجسس های فنی و اطلاعاتی آغاز شده و در یک قرار صوری با متهم این جوان 38 ساله دستگیر شد.

سرهنگ عمادالدین افزود: متهم در همان اعترافات ابتدایی به کلاهبرداری به این شیوه و شگرد عنوان داشت و در ادامه ماموران با بررسی تلفن همراه متهم مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه این فرد پس از کلاهبرداری افراد اقدام به مسدود کردن شماره تماس طعمه هایش می کرد تعداد 600 شماره تلفن مسدود شده از تلفن همراه وی به دست آمد که در تماس با این افراد مشخص شد از همه آنها کلاهبرداری شده است.

وی بیان داشت: ماموران کلانتری در تحقیقات تکمیلی پی بردند متهم از هر فرد بین 100 تا 500 هزار تومان کلاهبرداری کرده و در شهرهای دیگر نیز به همین شیوه کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ عمادالدین در پایان گفت: متهم پس از اعتراف برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد و چنانچه افرادی به این شیوه هدف کلاهبرداری قرار گرفته اند به کلانتری 145 ونک مراجعه کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: