به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سرهنگ کارآگاه "علی کنجوریان" گفت: بیست و سوم فروردین ماه گزارش دستگیری یک نفر سارق در خیابان 17 شهریور جنوبی به کلانتری 110 شهدا اعلام می شود و بلافاصله مأموران در محل حاضر و مشاهد می کنند، فردی 20ساله تبعه افغان توسط دو موتورسوار از ناحیه کتف مورد ضرب و جرح قرار گرفته است و یکی از سارقان به نام حمید توسط اهالی محل دستگیر و نفر دوم با موتورسیکلت گریخته است.

او افزود: پرونده به همراه متهم دستگیر شده برای رسیدگی تخصصی از طریق بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 34 تهران به پایگاه ششم پلیس آگاهی ارسال شد.

این مقام پلیسی توضیح داد: شاکی با حضور در پایگاه ششم اظهار داشت، در خیابان 17 شهریور در حال مکالمه با گوشی بودم که ناگهان راکب و ترک نشین یک دستگاه موتور سیکلت به من نزدیک و قصد سرقت گوشی من را داشتند که مقاومت کردم. ولی آنها مرا با سلاح سرد مجروح کردند و بلافاصله مردم به کمکم آمدند و توانستند ترک نشین موتورسیکلت را دستگیر کنند. ولی راکب موتورسیکلت متواری شد .

این مقام انتظامی بیان داشت: با بررسی سوابق حمید مشخص شد وی دو فقره سابقه گوشی قاپی دارد که در بازجویی ها ضمن قبول سرقت از شاکی به ارتکاب 30 فقره سرقت (گوشی قاپی) اعتراف کرد.

او افزود: متهم در بازجویی ها اظهار داشت، سرقت ها را به همدستی یکی از دوستانم به نام منصور 21 ساله که در زندان با هم آشنا شدیم انجام می دادم و در سرقت ها در صورتی که مال باخته مقاومت می کرد از سلاح سرد استفاده می کردیم.

سرهنگ کنجوریان ابراز داشت: با سرنخ های بدست آمده کارآگاهان در گام بعدی از تحقیقات پلیسی، با هماهنگی بازپرس پرونده منصور را در دوم اردیبهشت ماه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش 3 دستگاه گوشی سرقتی کشف شد.

او عنوان اعلام کرد: منصور پس از انتقال به پلیس آگاهی ضمن تکرار و تأیید اظهارات همدستش، افزود : موتورسیکلتی که در سرقت ها از آن استفاده می کردیم متعلق به حمید می باشد و من راکب آن بودم و پس از سرقت موبایل های مسروقه را به یک مالخر به نام کریم 46 ساله تبعه افغانستان می فروختیم.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی در پایان با بیان اینکه مالخر اموال سرقتی نیز در مخفیگاهش شناسایی و دستگیر شد، افزود: هر سه متهم بادستور قضائی در اختیار پایگاه ششم قرار دارند و تاکنون 26 تن از مال باختگان شناسایی شده اند .

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: