به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ باران چیست ؟ باران قطرات آب، به اندازه کافی قابل توجه هستند که به خاطر کاهش بخار آب موجود در اتمسفر، باران نامیده می شوند. بخش ضروری چرخه آب است و مسئول حفظ بخش بزرگ تر آب تازه روی کره زمین است.

باورها و حقایق جالب در مورد باران

شکل جالب قطرات باران

اکثر ما فکر می کنیم شکل قطرات باران مانند قطرات اشک به نظر می رسد؛ آن ها در واقع بیشتر شبیه شکلات اشکی هستند. قطرات باران دارای اندازه های متغیر از 0.1 تا 9 میلی متر هستند، که از هم جدا می شوند. بیشترقطرات ریزباران قطرات، ابر نامیده می شوند و شکل آن ها گرد است. قطرات درشت باران مانند چترهای کوچکی شکل می گیرند.

1.در کشور پرتغال، باریدن باران دلیل خوبی برای نرفتن سرکار است.

2.بازی دارت به دلیل باران بوجود آمد . وقتی کمان داران هنگام مسابقه در باران گرفتار شدند روی میله، رفتن و شروع به پرتاب نیزه به سمت هدف روی دیوار کردند.

علت اصلی بوی خوش باران

3.در واقع باران هیچ بویی ندارد بویی که به آن اشاره می کنیم، در واقع به دلیل باکتری سیانو و اکتین است. علت بوی باران ماده ای به نام ، ژئوسمین نامیده می شود.

بیشترین رعد و برق در اوگاندا که بارش باران را به همراه دارد

4.مردم اوگاندا از رعد و برق نمی ترسند، چون رعد و برق حدود 250 بار در سال برایشان اتفاق می افتد و خبری است برای بارش باران.

5.شهروندان پاراچنار با باران ساعت را همزمان می کنند، چون باران هر روز در همان زمان رخ می دهد.

باریدن باران در تایلند فقط در هنگام شب

6.در کوبا، تنها در طول یک چرت نیمروزی، و در تایلند - تنها در شب باران می بارد.

7.در قرن 17 در انگلستان قانون مربوط به باران تصویب شد، طبق آن پیش بینی کننده را می توان به دلیل پیش بینی نادرست باران متهم کرد.

8.اگر باران در بیابان ببارد، فرد می تواند کاملا در باران خشک بماند در حقیقت، باران در صحرا می بارد ، اما نمی توان پی برد چه زمانی ، زیرا قطرات آب زیر هوای گرم تبخیر می شود.

بارانی ترین شهر جهان در کجاست

9.بارانی ترین شهر در جهان شهری در هند است که در طول سال 26 / 26 میلی متر باران در آنجا می بارد.

10.مقدار اسیدی باران نرمال PH 5.6. است اگر سطح pH پایین باشد، باران " باران اسیدی " نامیده می شود. در PH 5.5، باران باکتری را می کشد، اما در PH 4.5 حشرات، دوزیستان و ماهی ها را می کشد.

11.در شهر وینز برگ، اوهایو، هر ساله در 29 جولای باران خواهد بارید که این شرایط به مدت صد سال دوام خواهد آورد .

مقدار باران سالانه در زمین چقدر است

12.امروز این امکان وجود دارد که باران مصنوعی ایجاد کرد و با بارور کردن ابرها با خشک سالی مبارزه کنیم .

13.هر ساله در زمین تقریبا 519،000 کیلومترمکعب باران می بارد ( هر کیلومتر مکعب - یک میلیارد تن آب ).

آلرژی به باران در برخی از افراد

14.حدود یک صد میلیون نفر از آلرژی به باران رنج می برند و هر گونه اثر آب روی پوست می تواند باعث قرمزی، ورم، چنین افرادی ممکن است بمیرند.

15.سنگین ترین دانه های تگرگ در آسمان 14 / 4 / 1986 از آسمان بارید. وزنی بالغ بر 1 کیلوگرم داشت در اثر این " باران " 92 نفر جان خود را از دست دادند.

آیا درباره باران های رنگی چیزی شنیده اید

16.باران رنگی نوعی باران است که گرد و غبار دارد منطقه کوتایام در مقایسه با سایر قسمت های جهان با بارش باران قرمز بیشتر مواجه می شود. طوفان های سخت و فشار آوری که در آن باران به رنگ قرمز تیره درآمده بود، با ظاهری شبیه به خون. همچنین ، باران های زرد، سبز و سیاه نیز در این منطقه گزارش شده است.

17.حداکثر سرعت قطره باران در حال سقوط می تواند از 18 تا 22 مایل در ساعت متفاوت باشد. برای اغلب قسمت ها ، آب با سرعت کم به زمین می آید؛ این به خاطر قطرات باران است که شکل های خاصی دارند که تاثیر اصطکاک اتمسفر را می سازند. اگر این اصطکاک اتمسفر برابر باران عمل نکند، هر قطره با سرعت باور نکردنی پایین خواهد آمد و می تواند باعث آسیب زیادی شود.

18.باران در دیگر سیارات منظومه شمسی نیز اتفاق می افتد؛ اما متفاوت از بارانی است که در زمین با آن روبرو می شویم ؛ در آنجا ممکن است از متان، نئون، و سولفوریک اسید قابل توجهی به جای آب ببارد . باران در ونوس از سولفوریک اسید ساخته شده است و درماه ،تیتان، به جای آب ، می بارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: