به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ مهم ترین اخبار اجتماعی طی 24 ساعته گذشته به موضوعاتی در رابطه با وضعیت کرونا در ایران، کمپ اتباع خارجی، تعطیلی چیتگر، تعدیل کارگران، آتش سوزی در جنگل، فرصت مجلس برای حل مشکلات شهر، ساختمان های ثبت ملی، یادگیری دانش آموزان، دیابت و... اختصاص داشت.

معاون بهداشت وزارت بهداشت:

ویروس کرونا نه از بین رفته، نه ضعیف شده است/ اجرای طرح ترافیک از ۱۷خرداد/ دروغی بزرگ به نام قاچاق دخانیات/ برای راه اندازی کارخانه و ممانعت از افزایش مالیات دروغ می گویند

معاون بهداشت وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که ویروس کرونا نه از بین رفته و نه ضعیف شده است، بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور تاکید کرد.

بررسی وضعیت زندگی مهاجرین در ایران؛

ایران کمپ نگهداری از مهاجرین ندارد/ مجلس برای اتباع قانونگذاری کند

سالیان سال است که بخش بزرگی از مهاجران افغان در ایران به سر می‌برند و با وجود اینکه شرایط همزیستی مهاجران و ایرانیان بهبود یافته است اما هنوز راهی دراز تا رفع مشکلات مهاجران در ایران باقی مانده است.

اعطا مطرح کرد:

فرایند صدور پروانه اشکالات متعدد دارد/ شهرداری هر چه سریعتر لایحه فرایند صدور پروانه عملیات ساختمانی را به شورا ارسال کند

عضو هیات رییسه و کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: فرایند صدور پروانه دارای اشکالات متعدد است و انواع موازی کاری ها و اقدامات غیر ضروری در این فرایند طی می شود. مقاومت شهرداری برای ارسال این لایحه را درک نمی کنم.

مجموع مبتلایان کووید۱۹ در کشور به ۱۵۱۴۶۶ نفر رسید/ مرگ ۷۷۹۷ نفر بر اثر کرونا در کشور

 کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و با احتساب این تعداد مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۵۱ هزار و ۴۶۶ نفر رسید.

او افزود: از بین مبتلایان جدید، ۵۱۱ مورد بستری و دو هزار و ۵ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

جهانپور گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۷۹۷ نفر رسید.

کسب درآمد برخی خیریه‌ها از کودکان کار/ جمع‌آوری کودکان کار از طریق سامانه الکترونیکی

رشد جمعیت کودکان کار ناشی از فقر و ناکامی در ساماندهی و حمایت از آنها، عامل تداوم و گسترش دامنه این شاخه از آسیب‌های اجتماعی شده است.

خارج کردن توده ۷.۵ کیلویی از شکم زن تبریزی

با انجام عمل جراحی نادر در تبریز، توده 7.5 کیلو گرمی از شکم یک زن خارج شد.

سقوط از ارتفاع در سوادکوه جان عضو شورای روستا را گرفت

رئیس جمعیت هلال احمر سوادکوه از سقوط از ارتفاع 150 متری عضو شورای روستای فلورد سوادکوه و فوت وی خبر داد.

مجید فراهانی مطرح کرد:

انتقاد از تعطیلی پارک چیتگر/ احتمال وجود اقدامات شائبه برانگیز در پارک چیتگر

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران نسبت به تعطیلی پارک چیتگر واکنش نشان داد.

انتقاد حبیب‌زاده از تعدیل کارگران هتل شهر به دلیل اعتراض به کاهش محسوس دستمزد

رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران از تعدیل برخی از کارگران هتل شهر که در سال گذشته نسبت به کاهش میزان دریافتی دستمزد اعتراض کرده بودند، انتقاد کرد و خواستار رسیدگی موضوع از سوی شهردار تهران شد.

محسن هاشمی:

فرصت مجلس برای حل معضلات شهر/ دیدگاههای سیاسی یا حزبی، نباید مانع تعامل وهمگرایی در جهت حل مشکلات مردم شود / کارنامه مجلس یازدهم در حل مشکلات مردم می تواند ماندگار شود

رئیس شورای شهر تهران نسبت به بازگشایی مجلس یازدهم واکنش نشان داد.

عملیات اطفای حریق در 6 منطقه ممکن نیست

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در گفتگوی تلفنی با وزیر جهاد کشاورزی با ارائه گزارشی، اقدامات این سازمان برای اطفاء و مهار آتش‌سوزی‌های اخیر جنگل‌ها و مراتع را تشریح کرد.

تخصیص اعتبار برای اطفای حریق جنگل ‌ها

سازمان برنامه و بودجه از تخصیص ۱۵ میلیارد تومان برای تامین تجهیزات و خدمات پروازی به منظور اطفای حریق جنگل‌ها خبر داد.

فوق تخصص غدد داخلی و متابولیسم خبر داد:

عدم اطلاع 60 درصد مبتلایان از دیابت‌/ جدیدترین داروی کنترل دیابت را بشناسید

محمد افخمی با بیان اینکه 60درصد مبتلایان به دیابت نوع 2 از بیماری خود مطلع نیستند، گفت: جدیدترین دارو برای دفع قند و سدیم داروی «جی ال پی 1» است. این دارو برای مبتلایان به دیابت و بیماری قلبی مناسب است.

وقوع زمین لرزه در غرب کشور

زلزله ای به بزرگی ۳.۵ ریشتر سومار را لرزاند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران:

افراد در رستوران ها ضربدری بنشینند/تشدید نظارت‌های بهداشتی بر اماکن تهیه غذا

علیرضا زالی درباره نحوه رعایت فاصله گذاری اجتماعی در رستوران ها گفت: در ایام کرونا نحوه نشستن در رستوران‌ها نباید روبروی یکدیگر و باید به صورت ضربدری و متقابل به رأس باشد.

بی‌توجهی به فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو+ فیلم

متخصصان امر تنها راه مصونیت دربرابر کرونا را فاصله گذاری اجتماعی می دانند، در حالی که در مترو افراد بی توجه به این مقوله تردد دارند.

فوق تخصص غدد داخلی و متابولیسم خبر داد:

عدم اطلاع 60 درصد مبتلایان از دیابت‌/ جدیدترین داروی کنترل دیابت را بشناسید

محمد افخمی با بیان اینکه 60درصد مبتلایان به دیابت نوع 2 از بیماری خود مطلع نیستند، گفت: جدیدترین دارو برای دفع قند و سدیم داروی «جی ال پی 1» است. این دارو برای مبتلایان به دیابت و بیماری قلبی مناسب است.

یک کارشناس آموزش و پرورش مطرح کرد:

دانش آموزان نیازمند یادگیری دوباره/ دوران کرونا یادگیری مهارت‌های رفتاری را تعطیل کرد

محمدرضا نیک‌نژاد اظهار کرد: برای جبران تبعات دوران قرنطینه مهارت یادگیری دانش آموزان با تکرار و ممارست جبران می‌شود اما یادگیری مهارت‌های رفتاری دراین ایام تعطیل شد.

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی:

نظر کارشناسان رسمی دادگستری نباید بر نظر میراث فرهنگی ارجحیت داده شود/ چرخه ثبت آثار ملی معیوب است

سیدمحمد بهشتی تاکید کرد: عدم وجود رای دادگاه در کنار نظر میراث فرهنگی برای ثبت آثار ملی یکی از نمونه‌های مکانیزم معیوب ثبت آثار ملی در کشور است.

کوچ زمین خواران به سوی جنگل های هیرکانی/ عدم پرداخت حقوق قرق‌بان‌ها سبب افزایش رشوه شده است

کوشان مهران با اشاره به چالش‌های عرصه حفاظت از جنگل‌های هیرکانی اظهار کرد: از یک سو طرح تنفس جنگل در دستور کار قرار می‌گیرد و از سوی دیگر حقوق قرق‌بان‌ها چند ماه به تاخیر می‌افتد. این اقدامات است که فضا را برای دریافت رشوه مهیا می‌کند.

لزوم رعایت نکات ضدکرونایی برای مراجعه به باشگاه‌ها

رییس گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در صورت بازگشایی باشگاه‌های ورزشی، دستورالعمل‌های بهداشتی باید در این اماکن رعایت شود تا سلامت ورزشکاران و مربیان به خطر نیفتد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: