به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سردار علیرضا مرزبانی در تشریح این خبر اظهار کرد: در اجرای تشدید اقدامات کنترلی و انسداد مرز و مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مرزبانان استان در هنگ مرزی بانه نسبت به پوشش معابر و خلاهای مرزی اقدام کردند.

او افزود: در یکی از این ماموریت ها ظهر روز گذشته مرزبانان حین کنترل و پایش نوار مرزی با کاروان قاچاقچیان مسلح حامل مشروبات الکلی مواجه شدند.

فرمانده مرزبانی استان کردستان تصریح کرد: مرزبانان بلافاصله با اخذ موضع مناسب و اجرای کمین، عرصه را بر متجاوزان و قاچاقچیان تنگ کردند و قاچاقچیان که خود را در محاصر مرزبانان دیدند بار رها کردن محموله مشروبات سعی بر متواری شدن داشتند که مرزبانان در عملیاتی سریع و منسجم طی درگیری مسلحانه، موفق شدند 3 نفر از قاچاقچیان را دستگیر کنند.

این مقام ارشد در مرزبانی کردستان با بیان اینکه یکی از افراد دستگیر شده از سرشبکه های اصلی قاچاق مشروبات بوده است، گفت: مرزبانان در پاک سازی محل، محموله بزرگ مشروبات الکلی را کشف و مانع ورود این کالای قاچاق و ضد فرهنگی به کشور شدند؛ در این عملیات استواردوم "علی خلیلی" بر اثر درگیری با قاچاقچیان مجروح و متاسفانه به فیض عظمای شهادت نائل آمد.

فرمانده مرزبانی استان کردستان ضمن تقدیر و تشکر از مردم انقلابی و ولایتمدار استان کردستان به ویژه مرزنشینان، ماموستاهای منطقه، ریش سفیدان و معتمدان که خود مرزداران واقعی هستند، خاطرنشان کرد: متاسفانه قلیل افرادی فریب خورده اقدام به تردد غیرمجاز در حریم ممنوعه مرز کرده و گاها نسبت به جا به جایی کالای قاچاق نیز اقدام می کنند و به هر دلیلی به تذکرات و هشدارها و مقررات مرزی پایبند نیستند.

سردار مرزبانی تاکید کرد: هرکسی حریم ممنوعه مرز را در طول شبانه روز نقص کند با قوه قهریه مرزبانان مواجه خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: