به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سید جواد حسینی، معاون وزیر و  رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، در این نشست با بیان اینکه  ۲۸۳ نفر از دانش آموزان با نیازهای ویژه متعلق به خانواده شهدا و ایثارگران هستند اظهار داشت: 31 درصد از این دانش آموزان فرزند آزاده، ۴۳  درصد فرزند جانباز کمتر از 70 درصد، ۱۶ درصد فرزند جانباز بالای ۷۰ درصد و 10 درصد فرزند شهدا هستند.

او افزود: برای پیگیری امور آموزشی و پرورشی و ارائه خدمات به  این دانش آموزان،  ستاد شاهد مشابه ستاد شاهد وزارت آموزش و پرورش در آموزش و پرورش استثنایی تشکیل خواهد شد.

معاون وزیر با بیان اینکه ارائه خدمات پرورشی تربیتی و فوق برنامه به این دانش آموزان از ضروریات است اظهار داشت:  از سال های گذشته با همکاری بنیاد شهید و آموزش و پرورش استثنایی اردوهایی ویژه دانش آموزان شاهد به همراه خانواده های آنان برگزار شده است که برگزاری  این اردوها با تمرکز بر اردوهای زیارتی و خصوصا زیارت اولی ها تدام خواهد داشت.

او افزود:  با  استفاده از ظرفیت اردوگاهی وزارت آموزش و پرورش وبنیاد شهید  می توان کمیت و کیفیت این  اردوها را ارتقاء داد.

حسینی در ادامه با بیان اینکه ارائه خدمات به اولیای این دانش آموزان نیز  از اولویت های آموزش و پرورش استثنایی است اظهار داشت: با  استفاده از ظرفیت مراکز مشاوره خانواده و  مراکز مشکلات ویژه یادگیری می توان خدمات ویژه ای به اولیاء این دانش آموزان نیز ارائه داد.

معاون وزیر با بیان اینکه جامعه به شهدا، فرهنگ شهید و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیاز دارد اظهار داشت: طرح شهید پژوهی ویژه دانش آموزان استثنایی، راه اندازی مراکز شهید پژوهی، برگزاری اردوهای راهیان نور وتربیت راویان معلم و راویان دانش آموز  از جمله برنامه هایی است که در آموزش و پرورش استثنایی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با جدیت پیگیری می شود.

شایان ذکر است در این نشست  مقرر شد در راستای همکاری مشترک سازمان آموزش و پرورش استثنایی و بنیاد شهید تفاهم نامه ای بین دو دستگاه به امضاء برسد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: