به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سرهنگ کارآگاه "مرتضی نثاری" در تشریح این خبر گفت: بیست و هشتم اردیبهشت سال جاری پرونده ای با موضوع دستگیری یک سارق منزل به هویت سیامک به همراه اموال مکشوفه به شرح مجسمه مسی، سماور مسی، کتری فلزی و چند وسیله موسیقی از کلانتری144 جوادیه تهرانپارس برای رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی بیان داشت: متهم که هنگام انتقال اموال سرقتی شناسایی ودستگیر شده بود با قبول جرم ارتکابی اظهار داشت، به تنهایی از منزل اقوامم سرقت کردم و در زمان انتقال اموال مسروقه در خیابان دستگیر شدم.

رئیس پایگاه چهارم با اشاره به اینکه در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مال باخته که خانم میانسالی بود، شناسایی و به پایگاه چهارم دعوت شد، تصریح کرد: این خانم میانسال گفت، برای مسافرت کاری حدود سه روز از منزل خارج شدم و پس از حضور متوجه شدن پوشاک، طلا، لوازم منزل، ظروف مسی، ظروف آشپزخانه و ... به ارزش 2 میلیارد ریال در نبود من سرقت شده است .

این مقام انتظامی بیان داشت : درادامه تحقیقات پلیی مشخص شد که طی در چند مرحله انجام شده است و سیامک این سرقت ها را به تنهایی انجام نداده است.

وی تصریح کرد: مجددا از سیامک بازجویی و متهم در اظهارات جدیدش ادعا کرد، به همراه دوتن از دوستانم به نام های حبیب و کریم سرقت ها را انجام داده ام و نقشه سرقت را من کشیده ام.

سرهنگ نثاری با اشاره به اینکه با هماهنگی قضائی هر دو متهم دیگر نیز در مخفیگاهشان دستگیر شدند، اضافه کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهم یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی سابقه ثبت سرقت در حوالی میدان امام حسین (ع) نیز کشف و متهمان به سرقت موتورسیکلت علاوه بر سرقت منزل اقرار کردند.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی در پایان گفت : با توجه به اعتراف صریح متهمان هر سه متهم با صدور قرار تامین مناسب از سوی دادیار دادسرای ناحیه 15 تهران به زندان معرفی شدند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: