به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ کریم همتی شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: اکنون کمبود دارویی خاصی در کشور وجود ندارد، هرچند کشورهای مختلف دنیا از تحویل دارو به ما با وجود جدا بودن دارو از تحریم ها، خودداری می کردند، اما با کانال هایی که ایجاد شد توانستیم داروی کشور را تهیه و تامین کنیم.

او اظهار داشت: با توجه به اینکه بر کنترل بیماری کرونا مسلط شدیم اقلام دارویی مورد نیاز برای پیک بعدی بیماری کرونا که در مهرماه ممکن است همزمان با شیوع آنفولانزای فصلی اتفاق بیفتد، این آمادگی را داریم که با جدیت بیشتری روند درمان را دنبال کنیم.

رییس جمعیت هلال احمر کشور گفت: جمعیت هلال احمر واکسن آنفولانزا را واردات کرده و وزارت بهداشت در مقادیر مورد نیاز این واکسن را توزیع می کند.

حمایت رییس جمهوری از هلال احمر

او بیان داشت: از ریاست جمهوری خواهش کردیم که با توجه به اینکه وضعیت انبارها در حوادث اخیر خالی شده و در لوجستیک دچار مشکل هستیم، اعتباری را به جمعیت هلال احمر اختصاص دهند.

همتی تاکید کرد: با وجود تمامی مشکلات مالی دولت پس از تحریم های ظالمانه، رییس جمهوری رقم قابل توجهی را برای خرید اقلام امدادی ۱۶ گانه، ماشین آلات مورد نیاز، وسایل امداد و نجات جاده‌ای و کوهستان و مقداری قابل توجه اعتبار را در اختیار این جمعیت قرار دادند که بتوانیم قطعات بالگرد را برای بازسازی هشت فروند بالگرد آسیب دیده خریداری کنیم که این امر جای قدردانی و تشکر ویژه از توجه رییس جمهوری و مسئولان نظام و دولت به جمعیت دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: