به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سید حمید موسوی، شهردار منطقه یک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار برنا با اشاره به برخی ابهامات در خصوص ملک منسوب به نهاد ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر برخی شبکه های اجتماعی تصویری از رای کمیسیون ماده ۷ که همان کمیسیون باغات است، منتشر کرده اند.

او افزود: در این رابطه باید گفت که برای این ملک در سال ۹۳ در کمیسیون ماده ۷ رای غیر باغ صادر شده است.

موسوی تصریح کرد: در همان سال یعنی سال ۹۳ گودبرداری صورت گرفته و فونداسیون هم اجرا شده است و سپس این ملک رها می شود و از آن به عنوان یکی از گودهای مهم رها شده در پایتخت نام برده می شود عمق این گود ۱۴ متر بود که بسیار پر خطر است.

شهردار منطقه یک با بیان اینکه در نیمه دوم سال ۹۸ مجدداً نهاد ریاست جمهوری پیگیر اخذ پروانه می شود، افزود: بر اساس بخشنامه ها مجدد در کمیسیون ماده ۷ این ملک مطرح می شود و مجدد رای غیر باغ برای آن صادر شده است.

او با اشاره به ساختار رای کمیسیون ماده ۷ گفت: ساختار مکتوب این رای به نحوی است که خواننده غیر متخصص را دچار تردید می کند. دو خط اول رأی کمیسیون ماده ۷ ملاک عمل است و در اینجا استناد می کند که این ملک باغ نیست.

موسوی تصریح کرد: در ادامه پی نوشت دارد. این پی نوشت نظریه ای است که هر یک از اعضا در هنگام رای باید در سیستم درج کنند. دو تن از اعضا نظر غیر باغ دادند و گفتند که این ملک شرایط لازم برای باغ بودن را ندارد اما عضو دیگری که تأکید بر باغ بودن داشته دلایل خود را نوشته و عنوان می‌کند این ملک باغ عمارت است و تا قبل از سال ۹۳ درخت‌هایی از آن حذف شده است.

موسوی با تاکید بر آن که بر اساس گفته های عضو سوم کمیسیون ماده ۷ تا قبل از سال ۹۳ درخت های این ملک ممکن است حذف شده باشد، تصریح کرد: آن عضو عنوان کرده است که «این ملک باغ بوده و باید با افرادی که درختان را حذف کرده اند، برخورد اداری و پرونده اعمال ماده ۴ شود». این گفته ها نظر یک عضو از کمیسیون بوده و در صورت کلی رای اکثریت کمیسیون به غیر باغ بودن است.

شهردار منطقه یک در ادامه با اشاره به اینکه باید افکار عمومی آگاه شود، گفت: با توجه به وجود بنا پیش از سال ۹۳ رای کمیسیون ماده ۷ مبنی بر غیر باغ بودن در همین سال صادر شده است. 

او با تاکید بر اینکه این گود خطرناک بود و از  سال ۹۳ تاکنون به مدت ۶ سال رها شده، تصریح کرد: براساس مندرجات سند و رای کمیسیون ماده ۷ در سال ۱۳۹۹ و ۱۳۹۳ این ملک غیر باغ است. تصاویر و مستندات جهت تنویر افکار عمومی منتشر شده است.

01

02

03

040

04

1

2

3

4

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: