به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ بانک ها در همه دنیا محلی برای رفت و آمد هستند و به عنوان نمادهای مالی یک کشور شناخته می شوند از این رو باید ساختمان های زیبایی داشته باشند تا چهره خوبی از آن ها در ذهن ها باقی بماند. در ادامه با 5 بانک زیبا در دنیا آشنا می شویم که طبق نظر سنجی های مختلف انتخاب شده اند.

برج بانک چین

برج بانک چین

ساخت این برج در 18 آوریل 1985 میلادی آغاز و در سال 1990 نیز به پایان رسید. این برج در 17 می 1990 نیز رسما افتتاح شد. ارتفاع این برج 367.4 متر است. این برج بلندترین برج هنگ کنگ و آسیا طی سال های 1989 میلادی تا 1992 بوده است. «برج بانک چین» اکنون چهارمین آسمان خراش مرتفع هنگ کنگ است.

بانک سرمایه گذاری اروپا

بانک سرمایه گذاری اروپا

«بانک سرمایه گذاری اروپا» که به اختصار «BEI» خوانده می شود یک موسسه مالی است که در سال 1958 میلادی تاسیس شده است. از ویژگی های منحصربفرد ساختمان این بانک این است که همه دفاتر آن به شکل V ساخته شده و با شیشه به همدیگر متصل شده اند. کارگزاران این بانک را اعضای اتحادیه اروپا تشکیل می دهند. نکته مهم این است که نبایداین موسسه را با بانک مرکزی اروپا اشتباه گرفت.

برج ایسبانک

برج ایسبانک

با 181 متر ارتفاع، «برج ایسبانک» تا سال 2012 میلادی بلندترین ساختمان کشور ترکیه بوده است. معماران این ساختمان مهندسان Swanke Hayden بوده اند. بسیاری این برج را با آسمان خراش «ترامپ تاور» در نیویورک مقایسه می کنند. این برج 52 طبقه اکنون چهارمین آسمان خراش مرتفع «ترکیه» و «بالکان» است. «ایسبانک» بین روزهای 23 اوت تا 26 می 2000 میلادی آغاز به کار کرد.

بانک مکواری

بانک مکواری

«مکواری» به عنوان بزرگ ترین ارائه کننده خدمات بانکداری سرمایه گذاری و مدیریت سرمایه گذاری در «استرالیا» شناخته می شود. این بانک در سال 1970 به عنوان شعبه ای از بانک بریتانیایی «هیل ساموئل» فعالیت خود را در شهر سیدنی، تنها با 3 کارمند آغاز کرد و در سال 1985 میلادی از «هیل ساموئل» تفکیک و به عنوان دومین بانک خصوصی استرالیا، تحت نام بانک مکواری ثبت شد.

بانک توسعه اسلامی

بانک توسعه اسلامی

«بانک توسعه اسلامی» که به اختصار «ISD» خوانده می شود، یکی از موسسات بزرگ مالی توسعه ای بین المللی و از نهادهای تخصصی سازمان کنفرانس اسلامی است که با هدف پیشبرد توسعه اقتصادی و پیشرفت اجتماعی کشورهای عضو و جوامع مسلمان کشورهای غیرعضو در تاریخ 20 اکتبر 1975 میلادی از سوی 22 کشور اسلامی و با سرمایه اولیه 755 میلیون دینار اسلامی تاسیس شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: