به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سرهنگ داود گودرزی گفت: تعدادی از شهروندان تهرانی در پلیس فتا مراجعه و در اظهاراتی مشابهی بیان داشتند، به قصد فروش کالا اطلاعات آن را در سایت خرید و فروش فضای مجازی ثبت کردیم و بعد از مدتی مردی با آنان تماس و مدعی خرید بود و پس از گذاشتن قرار رسید واریزی مبلغ را مشاهده و کالا را تحویل دادیم و ولی مبلغی به حسابمان واریز نشد.

او با اشاره به اینکه 15 پرونده مشابه در پلیس فتا به همین شیوه کلاهبرداری با مشخصات متهم یکسان تشکیل شد، تصریح کرد: تیمی از ویژه ای از کارآگاهان پلیس فتا بررسی پرونده و شناسایی متهم را بر عهده گرفتند.

این مقام سایبری اضافه کرد: کارآگاهان با بررسی پرونده ها و سوابق و شگردهای متهمان سابقه دار به سرنخ از حضور یکی از متهمان سابقه دار در این پرونده ها رسیدند و شناسایی مخفیگاه متهم در دستور کار قرار گرفت.

سرهنگ گودرزی گفت: در تحقیاقت پلیسی مشخص شد متهم با تغییر محل سکونت خود سعی کرده بود ردپایی از خود بر جا نگذارد که با تلاش ماموران، مخفیگاه جدید وی شناسایی و با دستور قضائی کارآگاهان موفق شدند وی را در یک عملیات پلیسی دستگیر و به پلیس فتا انتقال دهند.

رئیس پلیس فتا تصریح کرد: متهم در تحقیقات مقدماتی به جرایم ارتکابی اعتراف و اظهار داشت، پس از آزادی از زندان به علت مشکلات مالی دوباره وسوسه شدم فروشندگان کالاها را در سایت خرید و فروش شناسایی و با گذاشتن قرار ملاقات و ارائه رسید جعلی انتقال وجه به آنان، کالاها را دریافت می کردم و به سرعت از محل متواری می شدم.

سرهنگ گودرزی در خاتمه با بیان اینکه متهم از مال باختگان 30 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، گفت : متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: