به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ پیکر مطهر یک شهید دوران دفاع مقدس در روز 24 تیر 1399 در آستانه روز زیارتی امام رضا(ع) و روز تأمین اجتماعی همراه با لباس منقوش به آرم وزارت کار و تأمین اجتماعی در منطقه عملیاتی فکه کشف شد. این پیکر مطهر توسط اعضای تیم تفحص شهدا و در جریان کاوش مناطق عملیاتی والفجر مقدماتی و فکه پیدا شد.

به همین مناسبت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیامی خطاب به سردار باقرزاده درباره این فیلم کشف پیکر صادر کرد. متن این پیام به شرح زیر است:‌

بسمه تعالی

امام خمینی (ره): مفقودین عزیز محور دریای بیکران خداوندی اند و فقرای ذاتی دنیای دون در حسرت مقام والایشان در حیرتند.

برادر ارجمندم، سردار سید محمد باقر زاده

فرمانده محترم کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح

با عرض سلام و احترام

پیام و روایت تصویری امروز حضرتعالی در فراز منطقه عملیاتی فکه را دیدم. روایت زیبا و خالصانه حضرتعالی دل هر شنوده‌ای را با خود به وادی ایثار و از خودگذشتگی می‌برد. در همه آنات این روایت بلیغ و شیوا آیه 196 سوره آل عمران را با خود مرور کرده و کشف بعضاً اعجاب آور ابدان‌ مطهر شهدای دفاع مقدس را در ذهن مجسم‌ و به یاد می آوردم، که همواره در مقاطع مختلف زمانی این شهیدان بزرگوار پیامی را به ما منتقل کرده‌اند. می‌دانم که می‌دانید و بخاطر دارید که شما و همه جان برکفان تفحص حق بزرگی بر گردن اینجانب دارید.

اطمینان داشته باشید که‌کشف پیکر مطهر این شهید گمنام عزیز و والا مقام با لباس وزارت کار و امور اجتماعی در روز تامین اجتماعی پیام رسایی به اینجانب و قاطبه همکاران عزیزم داشت و همت و انگیزه ما را دوچندان کرد و بی‌نهایت به خود می‌بالیم که در مجموعه‌‌ای سعادت خدمت یافته‌ایم که چنین عزیزانی در آن نقش‌آفرین بوده‌اند.

از بدو حضور در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاسی از مقام والای شهیدان و بهره‌مندی از رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تلاش کرده‌ایم  که خدمتگزار محرومان و نیازمندان و مخاطبان خاص و عام این وزارتخانه اجتماعی باشیم و بیشترین حمایت ممکن را از خانواده بزرگ مرتبط با این وزارتخانه و سازمان‌های تابعه داشته باشیم و به توفیق الهی در این مسیر گام‌های مهم و بلندی برداشته شد و قطعا این تلاش تا توفیق داریم ادامه خواهد داشت.

ما همگی مکلفیم در شرایط خطیر کنونی کشور بیش از پیش در جهت کاهش آلام اقشار مختلف جامعه تلاش کنیم و در مسیر آرمان‌ها و راه شهدا قدم برداریم که در محضر این عزیزان شرمنده نباشیم.

اینجانب به‌عنوان عضوی کوچک از خانواده بزرگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مراتب قدردانی و سپاسگزاری خود را از تلاش صمیمانه حضرتعالی و همکارانتان در گروه‌های تفحص اعلام می‌کنم. بی‌شک اگر تلاش صادقانه و شبانه‌روزی شما بزرگواران نبود، شاهد خلق چنین صحنه‌هایی باشکوه و تأثیرگذار نبودیم. توفیق روزافزون شما و همکاران محترمتان را از خداوند شهیدان خواستارم.

محمد شریعتمداری

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: