به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد با اشاره به  تشدید سرعت وزش باد آورده است: از امروز ( ۲۸ تیرماه) وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در شمال سیستان و بلوچستان، نیمه شرقی و جنوب خراسان جنوبی و شرق کرمان پیش بینی می شود. این وضعیت جوی تا سه شنبه (۳۱ تیرماه) ادامه می یابد و احتمال آسیب رسیدن به سازه‌های موقت و گلخانه‌ها، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیای  سبک، شکسته شدن سرشاخه درختان، کاهش کیفیت هوا و دید افقی وجود دارد.

در این شرایط جوی محکم کردن سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها، احتیاط در رانندگی و حرکت با سرعت مطمئنه و اتخاذ سایر اقدامات پیشگیرانه توصیه می شود.

سازمان هواشناسی در ادامه این هشدار آورده است: افزایش دما به بیش از ۴۹درجه سانتیگراد، جنوبی شدن جریانات جوی و افزایش رطوبت در مناطق ساحلی (پدیده شرجی) از امروز تا سه شنبه (۲۸ دتا ۳۱ تیرماه) در استان های خوزستان، غرب و جنوب ایلام رخ خواهد داد.

در این شرایط بالا بودن دمای احساسی دور از انتظار نیست و سازمان هواشناسی نسبت به صرفه جویی در مصرف آب و برق به ویژه در ساعات اوج مصرف، اجتناب از ترددهای غیرضروری به خصوص در ساعات ظهر تا اوایل غروب برای جلوگیری از گرمازدگی، اتخاذ تمهیدات لازم برای فعالیت‌ها در فضای باز و حساس به گرمای شدید توصیه می کند.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ دیگری از افزایش ارتفاع موج بین دو تا سه متر از امروز تا سه شنبه (۲۸ تا ۳۱ تیرماه) در شرق دریای عمان خبر داده است. در این شرایط جوی  احتمال پاره شدن تورهای صیادی، احتمال غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک وجود دارد بنابراین نسبت به محدودیت در تردد قایق های سبک و تفریحی و تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی توصیه می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: