به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ تورج همتی درتوضیح این خبر گفت : این دومین گزارش آتش سوزی درعرصه های طبیعی طی سه روز گذشته است و متاسفانه در این حادثه نیز 22 هکتار از پوشش جنگلی منطقه خاکستر شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: ساعت 15 روز گذشته بدنبال دریافت گزارش وقوع آتش سوزی در منطقه حفاظت شده گریزمی، مأموران یگان حفاظت محیط زیست درشهرستان سرخس بلافاصله عازم محل شدند و با همکاری مأموران یگان منابع طبیعی و مشارکت جوامع محلی پس از 5 ساعت موفق به مهار آتش شدند.

او افزود: دراین حادثه که بررسی علت وقوع آن در دست بررسی است، 22 هکتار از مراتع در آتش سوخت و این روزها یگا نحفاظت محیط زیست در سراسر استان خصوصا" عرصه های مستعد آتش سوزی در حالت آماده باش برای مقابله و مهار آتش هستند.

همتی ضمن اشاره به سوختن 200  اصله درخت و درختچه دراین حادثه گفت: 20 اصله درخت و 50 اصله درختچه به طور کامل سوخته و ازبین رفته اند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی نوع پوشش منطقه را جنگلی بوته ای ، درختان پسته و گیاهان درمنه و خانواده گندمیان عنوان کرد و افزود:لازم است گردشگران هنگام عبور از مسیرهای مرتعی و جنگلی، از پرتاب ته سیگار، بطری  پلاستیکی و شیشه ای که سبب تمرکز نور خورشید و بروز آتش سوزی در علوفه خشک کف جنگل ها و سرایت به سایر رستنی ها می شود،جدا بپرهیزند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی تصریح کرد: متاسفانه از ابتدای شروع فصل گرما تاکنون نزدیک به 150 هکتار از عرصه های طبیعی استان طعمه آتش سوزی شده اند و عمده این حوادث نیز ناشی از بی احتیاطی گردشگران،دامداران و کشاورزان  محلی بوده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: