به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال گفت: هشتم خرداد ماه یکی از شهروندان طی تماس تلفنی با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس و اعلام کرد، برای تهیه ویزا به همراه داشتن مبلغ 143 هزار یورو به آژانس هواپیمایی واقع در حوالی شیخ بهائی مراجعه و اعضای این آژانس اموالم را با زورگیری سرقت و از محل متواری شدند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود : با عنایت به حساسیت موضوع ، پرونده بصورت ویژه در دستور کار تیم مبارزه با سرقت بعنف پایگاه سوم قرار می گیرد که در گام نخست تحقیقات طی بازدید از محل سرقت مشخص می شود سارقان 3مرد و یک زن بودند که با اسناد مجعول هویتی آژانس هواپیمایی اجاره کرده و با ترغیب سوژه به آوردن وجوه نقدی به محل آژانس، دست و پا وی را بسته و وجوه نقدی اش را سرقت و متواری شده اند.

این مقام انتظامی بیان داشت : کارآگاهان با جمع بندی سرنخ های بدست آمده و بهره گیری از شیوه های نوین کشف جرم موفق به شناسایی 3تن از سارقان در محدوده جنوب شرق تهران می شوند که در یک عملیات موفق پلیسی نهم تیرماه هر 3 متهم پرونده به نام های میلاد، حسن و سینا دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال یافتند و هر سه متهم پس از دستگیری صراحتاً به زورگیری از مال باخته به سرکردگی خانمی به نام شیما اعتراف کردند.

او افزود: با انجام اقدامات پلیسی و تلاش شبانه روزی کارآگاهان بیست و یکم تیرماه سرکرده باند نیز در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و هر 4 متهم به سرقت از مال باخته به میزان 43هزار یورو اعتراف کردند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی در پایان گفت : با توجه به اعتراف صریح سرکرده باند و ایادی وابسته حسب دستور بازپرس شعبه 5 دادسرای ناحیه 34 تهران متهمان با قرار صادره تحت الحفظ برای ادامه تحقیقات و کشف زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت بعنف پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار دارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: