به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ پژمان فتاح پور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قصرشیرین  گفت : دفع غیراصولی پسماندهای شهری و رهاسازی آن در طبیعت می تواند باعث آلایندگی زیست محیطی و به خطر افتادن بهداشت و سلامت مردم شود.

او افزود: با ایجاد ترانشه های متناسب با حجم زباله تولیدی و حصارکشی محل می توان از آلودگی محیط زیست، تجمع حشرات و شیوع بسیاری از بیماری های عفونی منتقله از طریق حیوانات موذی، سگ های ولگرد و پرندگانی که در محل مراکز دفن وجود دارند جلوگیری به عمل آورد و در واقع با این کار می توان گام مفیدی در راستای حفظ سلامت شهروندان برداشت. 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قصر شیرین در ادامه خاطر نشان کرد: با پیگیری ها و مکاتبات به عمل آمده در کارگروه مدیریت پسماند و بهداشت این شهرستان، شهرداری اقداماتی را در راستای مکان یابی محل جدید جهت دفن زباله ها انجام داده است که  امیدواریم به زودی شاهد ساماندهی این محل باشیم.

عباس کرمی شهردار قصرشیرین نیز در حاشیه این بازدید گفت: به طور متوسط روزانه 18 تن زباله در سطح شهرستان قصر شیرین تولید و جمع آوری می شود که انتخاب مکان مناسب برای دفن این میزان زباله تولید شده همواره از دغدغه های مدیران این شهرداری بوده است.

او افزود: آنچه در روش دفن بهداشتی زباله حائز اهمیت است مکان یابی بهینه یا انتخاب محل مناسب برای دفن است که مقدمه فرایند مدیریت زباله به شمار می آید.

شهردار قصرشیرین افزود: این شهرداری نسبت به خاک پوشانی مستمر زباله های تخلیه شده در محل اقدام نموده است. کرمی گفت: مقدمات مکان یابی جدید دفن زباله های شهری و مطالعات لازم جهت راه اندازی واحد کمپوست زباله های خانگی به صورت منطقه ای (برای دفع زباله های شهرهای قصرشیرین، سرپلذهاب، ریجاب و ازگله) صورت گرفته است.

او در پایان گفت: در حال حاضر مشغول اجرای جاده دسترسی به این محل هستیم که با توجه به صخره ای بودن منطقه و نیاز به  استفاده از دستگاه های سنگ شکن، اجرای این طرح زمانبر بوده اما با تلاش و پیگیری هرچه تمام تر این مجموعه انشاءالله به زودی شاهد افتتاح و راه اندازی این سایت خواهیم بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: