به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ مسعود ثقفی، سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران تاکید کرد: اکنون ما 1840 مدرسه غیردولتی داریم که یک درصد آن 19 مدرسه می‌شود و حتی به این میزان هم مدرسه لاکچری نداریم.

در برنامه گفت‌وگوی اجتماعی با موضوع «مدارس لاکچری با شهریه‌های کلان» با حضور مسعود ثقفی(سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران) روی آنتن رادیو گفت‌وگو رفت.

در این برنامه، مسعود ثقفی درباره اینکه ما در نظام آموزشی و وزارت آموزش و پرورش تا چه اندازه با عدالت آموزشی مواجهیم، گفت: عدالت آموزشی را باید بازتعریف کنیم و باید به تعریف مشترکی از آن برسیم تا بتوانیم قضاوت کنیم تا چه اندازه توانستیم آن را پیاده کنیم، اما با توجه به جمیع شرایط اگر نتوانیم به طور 100 درصد این شرایط را برقرار کنیم، تا حدودی این اتفاق افتاده است.

او با اشاره به مدارس لاکچری افزود: اصطلاح مدارس لاکچری یا مدارسی که به نوعی خدماتی بیشتر از آنچه نیاز است، ارائه می‌دهند، منافی عدالت اجتماعی نیست، چون تعداد زیادی از مدارس عادی و غیردولتی کار خود را انجام می‌دهند.

ثقفی با بیان اینکه مدارس غیردولتی در ازای خدمات آموزشی پول دریافت می‌کنند، عنوان کرد: شاید میزان لاکچری بودن کمتر از یک درصد مدارس غیردولتی شهر تهران باشد؛ یعنی اکنون ما 1840 مدرسه غیردولتی داریم که یک درصد آن 18 یا 19 مدرسه می‌شود و حتی به این میزان هم مدرسه لاکچری نداریم.

او افزود: در مدارس دیگر غیردولتی این دیدگاه قانون‌گذار را می‌پسندم که بخشی از هزینه‌های زندگی افراد مختلف جامعه از طریق بخش خصوصی تأمین شود.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران درباره شهریه مدارس غیرانتفاعی گفت: مبالغی که به عنوان مدرسه لاکچری مطرح می‌شود، ربطی به کلیت مدارس لاکچری ندارد. سال قبل تعداد قبولی‌های مدارس دولتی خیلی بیشتر بود که امسال قبولی‌ها به سمت لاکچری و غیردولتی سوق پیدا کرد.

ثقفی گفت: در کل مدارس غیر دولتی ما در شهر تهران 216 هزار دانش‌آموز دارد و اگر همه یک میلیون دانش‌آموز به دانشگاه بروند، طبقه‌بندی درست نمی‌‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: