به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ ولی تیموری با بیان این خبر گفت: طبق آخرین گزارش دریافتی از نتایج بررسی پرونده متقاضیان وزارت گردشگری برای استفاده از تسهیلات بانکی ویژه بحران کرونا تا کنون بیش از 8 هزار و سیصد پرونده با ارزش مالی حدود 4 هزار و نهصد و بیست میلیارد ریال تکمیل و به بانک های عامل ارسال و از این تعداد بالغ بر 380 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است. 

او خاطرنشان کرد: تعداد پرونده‌های ذکر شده بیش از 36 هزار نفر شاغل در صنعت گردشگری کشور را پوشش می دهد که تا تاریخ 11 مرداد ماه جاری در سامانه وزارت کار ثبت شده است. 

تیموری با اشاره به اینکه جمعی از خسارت‌دیدگان این حوزه متقاضی دریافت وام اما فاقد بیمه بوده‌اند؛ افزود: بخش‌هایی از جمله اقامتگاه‌های بوم‎گردی، راهنمایان تور، هنرمندان صنایع‌دستی و حتی برخی از فعالین سایر تاسیسات گردشگری فاقد بیمه بوده‌اند که از این تعداد بالغ بر 60 هزار پرونده هم‌اکنون در مسیر پرداخت قرار گرفته است که باید به سرعت ثبت‌نام خود را در سامانه کارا تکمیل و نهایی کنند. 

تیموری در پایان از متقاضیانی که پرونده‌های آنان به مرحله نهایی اخذ وام رسیده است؛ درخواست کرد که با مراجعه به بانک‌های عامل تسهیلات قطعی شده را اخذ نمایند. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: