به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سرهنگ جلیل موقوفه‌ای جانشین پلیس پیشگیری تهران ضمن هشدار به شهروندان درباره کلاهبرداری تحت عناوینی همچون جذب سرمایه برای خرید و فروش سکه یا دلار، اظهار کرد: اخیراً در شبکه‌های اجتماعی و سایت های منتشرکننده آگهی مانند دیوار و شیپور، آگهی‌هایی با عناوینی همچون جذب سرمایه برای خرید و فروش سکه منتشر می‌شود که هوشیاری شهروندان در مراجعه به سایت ها را می طلبد.

جانشین پلیس پیشگیری تهران افزود: افراد آگهی دهنده ، بعضاً ضمن اجاره دفاتر لوکس (معمولاً اجاره یک روزه دفتر) و خودروهای گران‌قیمت، از افراد به عنوان سرمایه‌گذاری دعوت می‌کنند و در دفاتر مذکور قرار ملاقات می‌گذارند.

او تصریح کرد: این افراد در جلسات خود با اشخاص سرمایه‌گذار اعلام می‌کنند که توانایی خرید سکه بانکی یا دلار از صرافی بانک ملی را دارند و مدعی می‌شوند که با فروش سکه و دلار می‌توانند سود خوبی را برای فرد سرمایه‌گذار به ارمغان بیاورند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: با توجه به تب و تاب بازار سکه و ارز، افرادی سودجو از فضای پیش‌آمده سوءاستفاده کرده و از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند.

موقوفه‌ای با بیان اینکه این افراد کلاهبردار پس از دریافت وجه از اشخاصی که قصد سرمایه‌گذاری دارند متواری شده و ضمن عدم پاسخگویی به مال باخته و تعویض دفاتر خود، زمینه کلاهبرداری را فراهم می‌کنند، گفت: شهروندان مراقب چنین شرایطی باشند تا در دام آنها نیفتاده و درگیر مراحل قضائی و شکایت نشوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: