به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محسن فریدی در تشریح ویژه برنامه های مناسبتی ماه محرم در این منطقه گفت: در همین راستا طرح کوچه های حسینی با مشارک قرارگاه مردمی خاتم الاوصیاء طی ایام ماه محرم در محله های این منطقه برگزار می شود.

به گفته او در این طرح خودروهایی با عنوان «تکیه سیار» و مجهز به سیستم صوتی یک ساعت پیش از اذان مغرب در سطح کوچه‌ها حرکت کرده و طی یک توقف ۱۵ دقیقه ای برنامه هایی شامل سخنرانی، مداحی و اذان به صورت زنده پخش خواهند کرد.

این مسئول همچنین به برپایی موکب های سلامت با هدف پیشگیری از شیوع کرونا و رعایت نکات بهداشتی در برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم اشاره کرد و افزود: این موکب ها در محل های برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم شامل خیابان لطیفی جوار مسجد فاطمی(س)، خیابان لطیفی نبش حوزه 335 بسیج، خیابان میعاد جنوبی نبش مسجد ابوالفضل (ع)، مسجد الزهرا (س) و همچنین در جوار گلزار شهدای نعمت آباد برپا خواهد شد.

فریدی یادآور شد: طبق مقررات و تصمیم ستاد کرونا تمامی فعالیت و مراسم‌های عزاداری در فضاهای باز و حداکثر بین ۱ تا۲ ساعت بعد از نماز مغرب و عشا برگزار می شود و همه عزاداران موظف به استفاده از ماسک هستند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: