به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سیدحسن الحسینی، مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول شبکه شاد در دومین روز از سی و چهارمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش به برخی محدودیت‌های استفاده از آموزش‌های مجازی از جمله عدم دسترسی حدود سه و نیم میلیون دانش‌آموز به ابزار هوشمند، امکانات نسخه جدید شاد را معرفی کرد.

او افزود: نسخه قبلی مشکلاتی دارد و خانواده‌ها و معلمان گله مندی‌هایی داشتند که سعی کردیم آنها را برطرف کرده و آموزش در بستر امنی صورت گیرد. احراز هویت تمام کاربران برایمان مهم بود.

الحسینی بیان کرد: شبکه شاد نقش سازنده جایگزین در جریان آموزشی را در شرایط قرمز و نقش تکمیلی را در شرایط زرد و سفید ایفا می‌کند گفت: شبکه شاد می‌خواهد دستیار علمی خانواده، دانش‌آموزان و معلمان باشد.

مسئول شبکه شاد ادامه داد: بیشترین سرمایه گذاری برای این اپلیکیشن در کشور انجام شده و قدرتمندترین اپلیکیشن است که سطح امنیتی بالایی دارد و خود را در برابر حملات هکرها از خارج حفظ کرده است اظهار کرد: نسخه جدید شاد تا میزان زیادی تعاملی شده است.

الحسینی ادامه داد: اکنون تمام دانش‌آموزان ثبت‌نام شده مدارس، در شبکه شاد نظم مدرسه‌ای پیدا کرده‌اند و تعلیم و تربیت همچنان با تمام ابعاد جریان دارد.

او به دسترسی آسان و گسترده به محتواهای بارگذاری شده اشاره کرد و تصریح کرد: محتواهای آموزشی کاملی به شاد افزوده شده است. امکان اجرای فوق برنامه‌ها، ورزش، سلامت و فعالیت‌های پرورشی در شبکه شاد دیده شده است.

مسئول شبکه شاد افزود: کنترل تکالیف، آزمون‌های تستی و تشریحی، تعبیه کارنامه، وجود داشبوردهای مدیریتی برای مدیران از صف تا ستاد پیش بینی شده و امید است قابلیت‌های جدید نظم فیزیکال کلاس را با استانداردهای خاص فضای مجازی ایجاد کند.

الحسینی اظهار کرد: ایجاد پروفایل حرفه‌ای معلم و دانش‌آموزان، امکان نظر سنجی، ایجاد شبکه اجتماعی تحت عنوان شادنیو، امکان ارائه پرزنت از دیگر امکانات است.

مسئول شبکه شاد با بیان اینکه خدمات شاد در دوبخش پایه و افزوده‌ها ارائه می‌شود گفت: در بخش پایه خدمات رایگان و عمومی و در بخش افزوده‌ها فعالیت مدارس غیردولتی و خاص و قرادادهایی که با بخش‌های خصوصی منعقد شده دنبال می‌شود و بخشنامه مربوط به این بخش را بزودی ابلاغ می‌کنیم.

او با اشاره به استفاده از سیستم پشتیبان و حمایت گر تصریح کرد: حدود 2000 نفر به کار گرفته شده‌اند تا سوالات ارجاعی را پاسخ دهند و رفع مشکل کنند. مرکز پاسخگویی تلفنی با 50 پرسنل نیز ایجاد شده است.

مسئول شبکه شاد در ادامه گفت: اینکه همچنان در تامین وسیله و ابزار مشکل داریم و از مدیران درخواست می‌کنیم از طریق شوراهای آموزش و پرورش اقدام کنند گفت: رایزنی‌هایی در دست انجام است. سیمکارت‌های دانش‌آموزی نیز به کمک می‌آید.

الحسینی اعلام کرد: که آموزش مجازی دوره متوسطه صبح و آموزش مجازی ابتدایی‌ها در بعدازظهر انجام می‌شود تا بچه‌ها از راهنمایی والدین و گوشی آنها بتوانند استفاده کنند.

او افزود: در طول سال تحصیلی افزوده‌هایی را خواهیم داشت. نسخه شاد2 فردا رونمایی می‌شود و از روز اول مدرسه زیربار خواهد رفت و قابل استفاده خواهد بود.

//انتهای پیام: 5

خبرنگار: زهرا سلیمانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: