به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در ارتفاعات زاگرس واقع در غرب، جنوب غرب و برخی مناطق شمال غرب کشور رشد ابر،‌رگبار پراکنده،‌وزش باد شدید و گاهی رعدوبرق پیش بینی شده است. فردا در استان‌های اردبیل، گیلان، غرب مازندران،‌ارتفاعات البرز غربی و برخی مناطق شمال غرب بارش باران، وزش باد شدید موقتی و گاهی رعدوبرق پیش بینی شده و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات زاگرس شمالی نیز رشد ابر و بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

جمعه گستره بارش علاوه بر مناطق ذکر شده، مازندران، ارتفاعات البرز مرکزی،‌دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین و البرز را نیز در بر می‌گیرد و در برخی مناطق غرب و جنوب غرب کشور رشد ابر گاهی رگبار پراکنده و وزش باد شدید پیش بینی شده است.

شنبه هفته آینده در استان‌های مازندران، گلستان و ارتفاعات البرز شرقی بارش پراکنده گاهی وزش باد و در برخی مناطق جنوب غرب کشور وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در اکثر مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود و از اواخر وقت دوشنبه در سواحل شمالی ابرناکی و بارش پراکنده آغاز می‌شود. طی سه روز آینده در خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک پدیده غالب خواهد بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: