به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ علیرضا کمریی، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش در این برنامه با اشاره به اینکه هم‌اکنون با شرایط خاصی مواجه هستیم درباره وضعیت آموزشی سال جدید تحصیلی گفت: علارغم اینکه در این مدت بیشتر فعالیت‌های آموزشی در فضای مجازی انجام شده، اما آموزش‌های حضوری نیز که یکی از اهداف مهم ماست و تاثیرگذاری بیشتری نیز دارد، جریان خواهد داشت. با توجه به مباحث حفظ سلامت جامعه و رعایت اصول بهداشتی تصمیم گرفتیم مدارس بازگشایی شود، البته ستاد ملی مبارزه با کرونا این مجوز را از دو ماه پیش صادر کرده بود. به هر حال قوانینی که اتخاذ شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار سخت‌گیرانه اجرا خواهد شد. 

او افزود: دانش آموزان از لحظه ورود به مدرسه تا بازگشت به منزل تحت نظارت هستند. برای تمام گروه سنی باید این نظارت اتفاق بیفتد ولی برای بچه‌های گروه سنی پایین‌تر نیازمند توجه و دقت بیشتری هستیم و خوشبختانه مدیران در این مورد کاملا توجیه شده‌اند و دریافت خوبی از موضوع دارند.

معاون وزیر آموزش و پروش تصریح کرد: گروه جمعیتی کلاس‌ها به یک سوم تقلیل پیدا کرده و فاصله‌گذاری یک متر و نیم در کلاس و سایر نقاط مدرسه باید رعایت شود.

به گفته معاون کمریی از دو ماه پیش ترکیبی از آموزش حضوری و غیر حضوری  پیش‌بینی شده بود و مدارس به اعتبار تاثیری که در جریان تعلیم و تربیت دارند، دایر خواهند بود. اگر خانواده‌ای به دلیل نگرانی شدید یا احتمال بیماری‌های زمینه‌ای تصمیم بگیرند فرزندشان در کلاس حاضر نشود، مدیران مدارس آنها را با سایر روش‌های آموزشی راهنمایی می‌کنند که بدون هیچ گونه نگرانی بتوانند آموزش لازم را دریافت کنند. دایر بودن مدارس ضرورت دارد زیرا آموزش در مدرسه با کیفیت بهتری انجام می‌شود، اما حضور دانش‌آموزان با توجه به شرایطشان اختیاری است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: