به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سردار محمد قنبری اظهار داشت: مأموران مبارزه با مواد مخدر شهرستان های "ایرانشهر" و "سراوان" با پشتیبانی فنی و اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان ، اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی را که قصد انتقال 2 محموله بزرگ مواد افیونی از شهرستان های مذکور به مرکز کشور را داشتند، شناسایی کردند.

او افزود: در این رابطه بامداد روز گذشته مأموران انتظامی شهرستان سراوان در قالب چند تیم عملیاتی با رصد منطقه و انجام یک سری اقدامات تخصصی، یک تیم از اعضای این باند قاچاق را که با یک دستگاه وانت تویوتا،  و 2 دستگاه پژو پارس در حال جابه جایی محموله مواد مخدر در حوالی منطقه "گشت" این شهرستان بودند، شناسایی و به آنها دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: سوداگران مرگ که خود را در محاصره پلیس دیدند با تیراندازی به سمت مأموران قصد فرار از محل را داشتند که بر اثر آتش پرحجم تکاوران پلیس، عرصه را برخود تنگ دیدند و با رها کردن خودروها به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در این عملیات و با اقدام به موقع مأموران 3 تن از قاچاقچیان دستگیر و  در بازرسی از خودروهای آنها یک تن و 970 کیلو و 700 گرم مواد افیونی شامل یک تن و 941 کیلو و 700گرم  تریاک،19 کیلو هروئین و 10 کیلو شیشه به همراه 3 قبضه سلاح کلاش و مقادیری مهمات جنگی به دست آمد.

سردار قنبری خاطرنشان کرد: در ادامه این عملیات، عصر روز گذشته مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان ایرانشهر نیز با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، یک تیم دیگر از  این باند حرفه ای قاچاق مواد افیونی را که به وسیله 2 دستگاه خودرو پژو 405 و یک دستگاه خودروی پژو پارس در محور "خاش – بمپور" در حال انتقال مقادیر قابل توجه مواد افیونی بودند ، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

او بیان کرد: سوداگران مرگ با ورود به منطقه کمین پلیس به سمت مأموران انتظامی تیراندازی و پس از یک ساعت درگیری شدید، با رها کردن خودروها و استفاده از تاریکی شب به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: در این عملیات، جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر با تلاش و سرعت عمل خود، 4 نفر از قاچاقچیان را دستگیر و در بازرسی از خودروهای توقیفی 668کیلو و 200 گرم تریاک  به همراه 2 قبضه سلاح کلاش و مقادیری مهمات جنگی کشف کردند.

سردار قنبری با اشاره به اینکه در نتیجه انهدام هر 2 تیم این باند سازمان یافته، در مجموع 2 تن و 638 کیلو و 900گرم انواع مواد مخدر کشف شده است، خاطر نشان کرد: متهمان دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: