به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ فصل سرما در راه است. در این شرایط کرونایی نباید از کادر درمان غافل شد، چون از زمان شیوع کرونا  کادر درمان به‌دلیل فداکاری‌های فراوان خسته و فرسوده شده و در این ایام شهدای متعدد را تقدیم کشور کرده است.

احتمال افزایش آمار تلفات در پاییز

حسین کرمانپور، مدیر اورژانس بیمارستان سینا درباره تجهیزات و کم‌وکیف آمادگی این مرکز در فصل سرما به خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری برنا گفت:  در فصل پاییز در صورت عدم مهار مشکلات موجود آمار تلفات مردم و جامعه درمانی کشور افزایش پیدا می کند.

 او افزود: بیشترین نگرانی در بخش درمان این است که آمار مبتلایان در بخش درمان از حد معمول تجاوز کند. «حد معمول یعنی تعداد بیماران از تعداد تخت‌های بیمارستانی اورژانس، بخش‌های بیمارستانی و بخش‌های ویژه همچون آی سی یوها افزایش نیابد.»

مدیر اورژانس بیمارستان سینا اظهار کرد: تعداد بیمارستان‌های کشور محدود است و نمی‌توان در هر مکان بیمارستان دایر کرد، چون احداث هر بیمارستان نیازمند نیروی تخصصی و توجه‌های ویژه است. بنابراین در تمامی دنیا تعداد بیمارستان‌ها براساس جمعیت تعریف و تعداد کادر درمان و تجهیزات نیز به این ترتیب لحاظ می‌شود.

 به گفته او در کشور ما بر اساس جمعیت و بیماری‌های موجود خدمات‌رسانی از حد متوسط نیز بالاتر است.

با فداکاری کادر درمان جوابگوی جامعه هستیم

کرمانپور تاکید کرد: اگر در فصل سرما شرایط و تعداد مبتلایان به کرونا بیش از ظرفیت موجود نباشد، تخت‌های بیمارستانی و امکانات موجود با فداکاری کادر درمان و صرف هزینه جوابگوی نیاز جامعه است.

مدیر اورژانس بیمارستان سینا افزود: کشور در زمان شیوع کرونا در آمادگی کامل نبود و از لحاظ علمی و امکاناتی شرایط به سختی گذشت.

 به گفته او بخش قابل توجهی از اقدامات به دلیل فداکاری کادر درمان در بخش قابل توجهی از کادر درمان به کرونا مبتلا و بخشی دیگر نیز فوت شدند.  

این پزشک اظهار کرد: هم‌اکنون در شرایط موجود برخی از افراد در کادر درمان  دوباره ‌به کرونا مبتلا شده‌اند.

افزایش سه برابری مبتلایان به  کرونا

کرمانپور درباره امکانات کادر درمان در فصل سرما افزود: اگر موج گرفتاری در فصل سرما بر اساس آمار کنونی باشد امکان خدمات‌رسانی مناسب است. در صورت تشدید وضعیت کرونایی جامعه با توجه به تحریم‌ها نمی‌توان از پس شرایط برآمد، چون تیم درمان تاکنون تمامی توان خود را ارائه کرده است.

مدیر اورژانس بیمارستان سینا گفت: طبیعتا هرچقدر تعداد مبتلایان و مرگ‌ومیرها افزایش یابد کادر درمان دیگر نمی‌تواند جوابگو باشند، در شرایط کنونی نگران جامعه پزشکی خسته کادر درمان هستیم.

کرمانپور افزود: تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در کودکان نیز فراوان بوده و اگر اشتباه نکنم نزدیک به 30 هزار کودک تاکنون گرفتار شده‌اند.

انتهای پیام: 3

خبرنگار: زهرا سلیمانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: