به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سردار محمد قنبری اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت مسلحانه خودرو، منزل و مغازه در سطح شهرستان زاهدان، موضوع شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

او افزود: در تحقیقات اولیه کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی، مشخص شد عاملان این سرقت ها که تعدادی جوان مسلح به سلاح کلاش و کلت کمری بودند در ساعات پایانی شب به وسیله چند دستگاه موتورسیکلت اقدام به پرسه زنی در محلات خلوت و حاشیه ای شهر زاهدان می کردند و با متوقف کردن خودرو های عبوری ، پس از ضرب و شتم رانندگان، خودروهای آنها را سرقت می کردند.

 سردار قنبری با اشاره به اینکه اعضای این باند به صورت حرفه ای در زمینه سرقت مسلحانه منزل و مغازه نیز فعال بودند گفت: سارقان با یک نقشه از پیش طرح ریزی شده منازل و مغازه های مورد نظر خود را شناسایی و در فرصتی مناسب به صورت ورود به عنف اقدام به سرقت زیور آلات و اموال با ارزش موجود در مغازه ها  و منازل شهروندان می کردند.

 فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تحقیقات تخصصی پلیس برای شناسایی و دستگیری اعضای این باند سرقت ادامه داشت تا اینکه چند روز قبل، تیم رسیدگی کننده به پرونده پاتوق سارقان در یکی از محلات شهر زاهدان را شناسایی و طی یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه در مرحله اول 6 نفر ازاعضای این باند دستگیر شدند.

وی ادامه داد: متهمان که پس از انتقال به پلیس آگاهی و رو به رو شدن با ادله پلیس چاره ای جز اعتراف به فعالیت بزهکارانه خود نداشتند و در تحقیقات تکمیلی به 12 فقره سرقت مسلحانه شامل 5 فقره سرقت مسلحانه خودرو، 4 فقره سرقت مسلحانه منزل و 3 فقره سرقت مسلحانه مغازه با همدستی 7 نفر دیگر از دوستان خود اعتراف کردند.

این مقام ارشد انتظامی در استان سیستان بلوچستان خاطر نشان کرد: با تلاش پلیس مخفیگاه  7 سارق دیگر عضو این باند نیز شناسایی و متهمان با هماهنگی قضائی طی چند عملیات منسجم، هماهنگ و ضربتی در نقاط مختلف شهرستان زاهدان دستگیر شدند.

 فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: در بازرسی از مخفیگاه سارقان علاوه بر توقیف 3 دستگاه موتورسیکلت مورد استفاده آنها در این سرقت ها، 2 خودرو پراید و یک دستگاه پژو پارس مسروقه، 8 دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه به همراه یک قبضه سلاح کلاش، یک قبضه کلت کمری و مقادیری مهمات جنگی کشف شد.

سردار قنبری با اشاره به اینکه این سارقان در سرقت های ارتکابی خود از منازل و مغازه های شهرستان بیش از 5 میلیارد ریال طلا، گوشی موبایل، لوازم خانگی و اموال با ارزش دیگری را سرقت کرده بودند گفت با بررسی صورت گرفته مشخص شد متهمان اموال مسروقه را بلافاصله پس از سرقت به شهرستان های دیگر استان برده و به افراد مختلف می فروخته اند که تا کنون تعدادی از اموال مسروقه کشف و به مال باختگان مسترد و تلاش برای کشف اموال دیگر ادامه دارد.

او با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی بر عزم جدی نیروی انتظامی در برخورد با سارقان و بر هم زنندگان امنیت عمومی تأکید و از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک با تماس 110 موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: