به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ علیرضا خدابنده، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان، گفت: یکی از راهبرهای کلیدی این نهاد حمایتی اشتغال و خودکفایی مددجویان است و علاوه بر تسهیلات اشتغال‌زایی، استعدادسنجی، مشاوره شغلی، راهبری شغلی، نظارت سه تا پنج‌ساله بر طرح اشتغال، ارائه تسهیلات مجدد برای توسعه و یا بازگشت طرح اشتغال به چرخ تولید ارائه می‌شود.

او با اشاره به اینکه صندوق ضمانت وام اشتغال کمیته امداد در گام اول، ویژه زنان سرپرست خانواری که شرایط و استعداد ایجاد یک شغل را دارند اما توانایی ارائه ضامن ندارند تصریح کرد: این صندوق از سال گذشته راه‌اندازی شد و امسال برای ارائه خدمت به زنان سرپرست  واجد شرایط محدودیت سهمیه وجود ندارد.

خدابنده تصریح کرد: تاکنون کمیته امداد با بانک‌های کشاورزی، تجارت، توسعه تعاون و ملی برای اجرای این طرح به توافق رسیده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان همچنین از آغاز رویداد استارتاپی «کارآفرین شو»، با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از شنبه ۲۲ شهریور خبر داد و گفت: این رویداد ویژه مددجویان دانشجو و دانش‌آموخته تحت حمایت آغازشد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان با تأکید بر مشاغل نوین و دانش‌بنیان، تصریح کرد: همکاری‌های مطلوبی در جهت اشتغال مددجویان در حوزه مشاغل نوین با پارک علم و فناوری صورت گرفته است.

خدابنده تصریح کرد: حمایت از طرح‌ها و ایده‌های کارآفرینانه برای ایجاد اشتغال پایدار ازجمله اهداف این رویداد است.

او ارائه طرح‌ها را توسط نخبگان و متقاضیان را به‌صورت برخط و از طریق فضای مجازی دانست و خاطرنشان کرد: ثبت ایده ها از طریق نشانی https://survey.porsline.ir/s/Muhho۹A  میسر است.

معاون اشتغال کمیته امداد استان سمنان اختتامیه رویداد «کارآفرین شو» را ۲۸ مهرماه دانست و خاطرنشان کرد: جوایز نقدی از طرف کمیته امداد به ایده‌های برتر اهدا خواهد شد و از طرف پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان نیز فضا و تجهیزات لازم جهت اجرایی شدن ایده‌ها در اختیار برندگان قرار خواهد گرفت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: