به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سرهنگ نوراله خادم گفت: یکی از فاکتورها و مولفه های مهم در پیشگیری از وقایع حوادث رانندگی و یا حتی کاهش ورود خسارت های مالی و جانی در حادثه های رانندگی ایمن بودن محور و معبرهای تردد وسایل نقلیه است.

او با تاکید بر اینکه، ایمن بودن معبر می تواند حتی از بروز خسارت های مالی و جانی فراوان در حوادث رانندگی جلوگیری کند، گفت: در علت یابی تصادف های رخ داده در محور کمربندی دوم تهران به دست آمد که 13 کیلومتر از این کمربندی حادثه خیز بوده و تعداد حوادث رانندگی که در این محدوده اتفاق می افتد نسبت به سایر مناطق از درصد بالایی برخوردار است.

این مقام انتظامی عنوان کرد: در این راستا موضوع به کارشناسی و کمیسیون های مربوط ارجاع شد و در نهایت به دست آمد که کهنگی آسفالت محور به متراژ 13 کیلومتر و وجود عیب ایجادی ناشی از فرسودگی آب و هوا و عملیات پیمانکاری یکی از فاکتورهای علت وقوع حوادث رانندگی می باشد.

سرهنگ خادم اضافه کرد: علاوه بر کهنگی و فرسودگی آسفالت محور کمربندی دوم فاکتورهای دیگری نیز در بروز حوادث رانندگی موثر بوده که می توان به عدم جداسازی محورهای رفت و برگشت کمربندی و نبود علائم راهنمایی و رانندگی اشاره کرد.

رئیس پلیس راه تهران بزرگ با بیان اینکه با همکاری راهداری استان تهران رفع این معایب ملحوظ نظر قرار گرفت، افزود: پس از تلاش 40 روزه اکنون شاهد بهسازی 13 کیلومتر منطقه حادثه خیر کمربندی دوم تهران و جداسازی محور رفت و برگشت با نیوجرسی و نصب علائم راهنمایی و رانندگی و هشداری هستیم.

او گفت: پیش بینی می شود با ایمن سازی این محور شاهد کاهش حوادث رانندگی در این محدوده باشیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: