به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش پس از حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگوی تلویزیونی، گفت: دو هفته قبل اجلاس رؤسای آموزش و پرورش مناطق سراسر کشور برگزار شد که در این جلسه به صورت ویدئو کنفرانس از رهنمودهای مقام معظم رهبری بهره‌مند شدیم؛ در این دیدار رهبر معظم انقلاب فرمایشات متعددی را فرمودند که این فرمایشات مورد توجه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار گرفت.

او افزود: یکی از موضوعاتی که امروز در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در دستورکار بود موضوع مهد کودک‌ها بود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در دوره پیش از دبستان یعنی از صفر تا 6 سالگی یکی از مهمترین دوره‌های زندگی و تربیت بچه‌هاست.

حاجی میرزایی گفت: هم اکنون وضعیت مهد کودک‌ها از انضباط خوبی برخوردار نیست و بخشی از آنها زیر مجموعه سازمان بهزیستی و بخش دیگری هم در اختیار مجموعه‌های دیر است

حاجی میرزایی اضافه کرد: در قانون حکم شده است که مسؤولیت آموزشی و شاخص‌های آموزشی و پرورشی مهد کودک‌ها برعهده وزارت آموزش و پرورش است. ضمن این که دولت هم در این رابطه مصوبه‌ای دارد و مشخص کرده که تعیین محتوای آموزشی در مراکز مهدکودک و نظارت بر شاخص‌های آموزشی و صلاحیت کسانی که آموزش را در مهد کودک برعهده دارند بر عهده وزارت آموزش و پرورش باشد.

او ادامه داد: در جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات و سازمان بهزیستی موارد متعددی در مورد مهد کودک‌ها مرور شد و خوشبختانه تفاهم کامل بین همگان وجود دارد که این دوره در تربیت فرزندان از اهمیت بالایی برخوردار است و بایستی وحدت مدیریت در این دوره اعمال شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در کمیسیون آموزش مطرح شد که بایستی محتوای آموزش در مهدکودک‌ها تحت نظارت و کنترل دقیق قرار گیرد اما در مورد کیفیت آن کمیته‌ای را تشکیل دادند که بتواند با جزئیات و دقت بیشتر پیشنهاد لازم را آماده کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: