به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ ویژه نامه چهلمین سالگرد آغاز دفاع قدس، عبدالقادر پربار در جلسه «تاثیر نقش زنان در جنگ تحمیلی» که همزمان با آغاز چهلمین سالگرد جنگ تحمیلی و در سالن اجتماعات شهرداری زاهدان برگزار شد اظهار کرد: نقش و ظرفیت زنان در موقعیت های مختلف کشور و استان مان بر کسی پوشیده نیست و تحولات سیاسی اجتماعی و فرهنگی تاثیرگذاری را منجر شده است.

شهردار زاهدان افزود: حضور زنان در کارزار های مختلف کشور، انقلاب ،جنگ تحمیلی، دانشگاه ها ،مشاغل اداری و اقتصاد کشور در خور توجه است و این مهم در شهرداری زاهدان نیز نمود خوبی دارد . شهردار زاهدان مدیران زن در شهرداری را ۴۲ نفر اعلام کرد و افزود: در حال حاضر در بخش مدیریتیِ شهرداری ۴۲ نفر از مدیران، زنان هستند که باعث تحولات مثبت و اثر گذاری در شهرداری زاهدان شده اند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری نیز در ادامه این جلسه گفت: فرهنگ مبارزه و صیانت از کیان وطن هیچگاه چهره مردانه نداشته و نخواهد داشت و مسئولین باید با شیوه ای نو به گفتگوی بین نسلی  اهتمام بورزند.

زهرا ابراهیمی افزود: امروز مدل و شیوه مبارزه و جنگ متفاوت شده است، زنان ردای کار پوشیدند و به سوی عدالت جنسیتی پیش می روند. وی ادامه داد: امروزه زنان در کارزار جهاد و اقتصاد نقشی نو دارند و برای فرزندان و خانواده شان عزت آفرینی می‌کنند و فرهنگ کار و تلاش را گسترش می‌دهند.

گفتنی است در این جلسه دکتر قویدل حیدری به بیان تاثیر نقش زنان در جنگ تحمیلی پرداختند.

 این جلسه همزمان با آغاز چهلمین سالگرد جنگ تحمیلی و در سالن اجتماعات شهرداری زاهدان برگزار شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: