به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سردار محمد یزدی، فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله تهران بزرگ در جریان همایش میثاق با ولایت و امت در گام دوم انقلاب که در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، گفت: نیروی انتظامی در سال های گذشته با تمام توان لحظات شیرینی را در کنار پاسداران برای مردم رقم زده اند و امروز در آستانه چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی مشاهده می کنیم که چگونه انقلاب اسلامی از عاشورا نشات گرفته است.

او افزود: در گام دوم انقلاب وقتی به دفاع مقدس نگاه می کنیم مشاهده می کنیم آنچه که می تواند موتور محرکه جامعه ما شود این است که از آن دوران از یاد نبریم. در صحنه علم و فناوری وقتی جوانان ما دشمنان را انگشت به دهان می گذارند مشاهده می کنیم که به تاسی از مرحوم شهید حسن تهرانی مقدم که دوران دفاع مقدس را درک کرده است که توانست ما را از تحریم ها به جایی برساند که امروز سلاح صادر می کنیم. در دوران دفاع مقدس ما تحریم بودیم و سیم خاردار نیز به ما نمی دادند. در آن زمان حتی نمی توانستیم کلاشینکف بسازیم اما امروز موشک های ماهواره بر را نیز ساخته ایم.

سردار یزدی خاطرنشان کرد: مردم ما در دوران دفاع مقدس مشاهده می کردیم که مردم چگونه به یکدیگر کمک می کردند و رهبری نیز گفت که مردم توان اقتصادی ضعیفی داشتند اما به جبهه های دفاع مقدس کمک می کردند.

فرمانده سپاه حضرت محمدرسول الله ادامه داد: من به غیزانیه رفتم و دیدم جوانان بسیجی بودند که 60 روز در هوای بسیار گرم خوزستان کار کردند تا به غیزانیه آب رسانی کنند. این جوانان از سراسر کشور آمده بودند تا مشکل آب غیزانیه را حل کنند. در دوران دفاع مقدس نیز زمانی که کردستان و کرمانشاه و ایلام و خوزستان مورد حمله قرار گرفته بود جوانان از سراسر کشور به این استان ها آمدند تا از مردم دفاع کنند.

او افزود: در دوران دفاع مقدس پزشکان می آمدند و ایستادگی می کردند و جان خود را فدا می کردند. امروزه نیز پزشکان و پرستاران ما نیز هفته ها در بیمارستان می مانند و خدمت ارزشمندی به مردم ارائه کردند و در مقابله با کرونا ایستادگی می کنند. این ها همه نشات گرفته شده از دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه تهران گفت: مسئولین ما باید بدانند هر کجا در عرصه داخلی و بین المللی موفق بوده اند راه شهدا و خط دفاع مقدس را طی کرده اند و هر کجا شکست خوردیم از این مسیر فاصله گرفته ایم. امروز جهان در مقابل عظمت مردم ما به زانو درآمده است و اردوگاه دشمن از هم پاشیده است. اروپا که یک زمان چشم بسته از آمریکا اطاعت می کرد امروز در مقابل آمریکا ایستاده است.

سردار یزدی ادامه داد: اگر شهید حججی از شهر خود حرکت می کند و کیلومترها آن طرف تر از کشور و دین خود دفاع می کند نشات گرفته از دفاع مقدس است. زمانی که به اسارت درآمد همه فکر می کنند او تسلیم می شود و خواهش می کند اما قطره ای اشک از چشمان او سرازیر نشد و کاملا خونسردانه در مقابل دشمن ایستاد. شرایط ما نسبت به ابتدای انقلاب بسیار بهتر است پس می توانیم ایستادگی کنیم. مثل همان زمان که افرادی بودند که چشم به غرب دوخته بودند امروز نیز برخی امید دارند امور کشور را غربی ها درست کنند. نباید نگاه به بیرون ما را متزلزل کند.

//انتهای پیام: 5

خبرنگار: رضا پورحسین

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: