به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک پایگاه‌های بسیج فرهنگیان آموزش و پرورش (یاد یاران) که در محل لانه جاسوسی برگزار شد بیان کرد: هفته دفاع مقدس مانند سایر ایام سال نیست، هفته تجدید عهد با امام و رهبری است. هفته دفاع مقدس تجدید پیمان با خون شهیدان و ثمره تلاش ایثارگران برای استمرار این راه مقدس است‌.

او با بیان اینکه جنگ‌ها با انگیزه‌های متفاوتی شکل می‌گیرد که از اختلاف بین دو کشور و طبیعت از هوای نفسانی اتفاق می‌افتد افزود:  آنچه در ایران رخ داد این نیست، نمی‌خواهم بگویم طمع، صدام را برنداشت، چرا که انقلاب تازه شکل گرفته بود، همه آنچه اساس شکل‌گیری این جنگ بود این بود که انقلاب و آرمان‌ها و نگاه‌های متفاوت آن نباشد.

حاجی میرزایی عنوان کرد: ما با همه آنهایی که مقابل انقلاب ایستادند، جنگیدیم، وجه اصلی این نبرد، وجه آرمان‌های ما بود. وقتی تبدیل به یک گنج غنی شد که می‌تواند نسل را احیا کند و استمرار بخشد همان آرمان‌هایی بود که با امام (ره) پیوند بستیم. امام به ما یاد داد که روی پای خود بایستیم و از استقلال و شرف خود دفاع کنیم.

وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد: در تمام دنیا حوادث تلخ و خشونت وسیع اتفاق می‌افتد، خشن تر از رویداد عاشورا در دنیا اتفاق افتاده و می‌افتد، اما نوع مواجهه اصحاب عاشورا و پیام آنها به این حادثه تجلی داده است. امروز هم در یک جنگ تمام عیار با یک دشمن هستیم، در آن زمان با گلوله جان جوانان و امروز حیات و معیشت مردم را نشانه گرفته‌اند اما همواره تیر آنها به سنگ خورده و اراده خداوند است که اگر ملتی درس آموز واقعی عاشورا باشد، هیچکس بر او چیرگی نخواهد داشت و نمی‌توانند ما را از مسیر خود دور کنند.

او با بیان اینکه آرمان‌های دفاع مقدس آنقدر ظرفیت کاویدن دارد که می‌تواند الهام بخش آینده باشد افزود: بسیج دستاورد دفاع مقدس بوده است، یعنی حضور همه مردم در آرمان‌های انقلاب. هر جا مردم حضور یافتند ما موفق شدیم؛ بسیجیان تضمین کننده اهداف آرمان‌های انقلاب هستند، بسیج در همه عرصه‌ها فداکاری کرده و جرقه‌هایی از ابهامات دفاع مقدس است.

حاجی میرزایی افزود: اعتقاد دارم همه آنچه انقلاب می‌خواهد در آموزش و پرورش است، آموزش و پرورش انسان‌ها را برای مقاومت آماده و ارزش‌های انقلاب را سینه به سینه منتقل می‌کند. آدم‌ها را در دوره طلایی زندگی در اختیار داریم؛ دوره شکل‌گیری شخصیت و یافتن هویت انسان‌ها. دوره‌ای که پایداری و استمرار دارد و همه آرمان‌ها باید در آموزش و پرورش جست‌وجو شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: همه افراد در آموزش‌وپرورش بدانند پاسداران اساسی شهدا در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد و اگر کوتاهی کنیم با هیچ چیز قابل جبران نیست. باید بار اصلی مسوولیت را بفهمیم و امانت را به شایستگی به مقصود برسانیم و دین خود به شهدا، جانبازان و ایثارگران را به درستی انجام دهیم.

او  با بیان اینکه آموزش و پرورش در این مساله همواره پیشگام بوده است عنوان کرد: وقتی ۵ هزار معلم شهید داریم معلوم است که وفاداری به آرمان‌ها چقدر است؛ الگوی مهمی به نام سند تحول بنیادین داریم که براساس اهداف اسلامی ایرانی راه را مشخص کرده و ماموریت اساسی پیگیری این اهداف است.

در این گردهمایی که بسیجیان پایگاه‌های ۲۲ گانه حوزه ستادی آموزش و پرورش حضور داشتند برنامه‌های متنوعی از سوی دانش‌آموزان اجرا و در پایان با حضور وزیر قبور شهدای بسیجی در لانه جاسوسی گلباران شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: