به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ رضوان حکیم زاده، معاون ابتدایی آموزش و پرورش در جلسه ویدئو کنفرانسی که با حضور معاونین آموزش ابتدایی مراکز استان‌های کشور برگزار شد؛ اظهار کرد: آموزش‌وپرورش موظف است شرایط دسترسی کودکان را به برنامه‌های پیش‌دبستانی فراهم سازد.

حکیم زاده با بیان اینکه هدف آموزش و پرورش در دوره پیش دبستانی جذب حداکثری نوآموزان در سیستم آموزشی و پرورشی کشور و ارائه برنامه‌های باکیفیت است، تصریح کرد: باید با استفاده از همه بسترهای موجود از جمله آموزش تلویزیونی، شبکه شاد، ارتباط با خانواده، توزیع درس‌نامه‌های تهیه شده، استفاده از ظرفیت گروه‌های آموزشی و دیگر راهکارهای موجود در راستای کیفیت بخشی به آموزش نوآموزان پیش دبستانی گام موثری برداریم.

معاون آموزش ابتدایی در تشریح نحوه آموزش تلویزیونی بیان کرد: آموزش از طریق شبکه سراسری و با درنظرگرفتن بودجه‌بندی محتوایی و دستیابی به اهداف یازده‌گانه پیش‌دبستان انجام خواهد گرفت، آموزش‌وپرورش مراکز استان‌ها نیز باید با استفاده از مربیان توانمند مبادرت به تهیه و پخش آموزش‌های بومی از طریق شبکه‌های استانی نمایند چراکه معتقدیم آموزش‌های محلی و بومی در این گروه سنی می‌تواند مؤثرتر واقع شود.

او تصریح کرد: باید با خلاقیت و استفاده از تمام ظرفیت گروه‌های آموزشی دوره ابتدایی برنامه‌های باکیفیتی را در بستر فضای مجازی و صداوسیمای استانی ارائه دهیم که در این مسیر همراهی و جلب مشارکت مؤثر خانواده‌ها بسیار مهم است.

حکیم زاده گفت: باید با استفاده از سنجه‌های معتبر با همراهی خانواده‌ها برای ارزیابی رشد نوآموزان در راستای اهداف یازده‌گانه دوره پیش‌دبستانی و ارائه آموزش‌های جذاب و استاندارد توسط مربیان برگزیده در شبکه‌های استانی تأکید داشته باشیم تا بتوانیم سال تحصیلی باکیفیتی را رقم بزنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: