به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سرهنگ کارآگاه "سید شمس الدین میرزکی" اظهار داشت : در اواخر تیرماه امسال تعدادی از شهروندان با در دست داشتن پرونده های ارجاعی به پلیس آگاهی به کارآگاهان مراجعه و اظهار داشتند خودروشان را در جلوی ساختمان پارک ولی پس از مراجعه متوجه سرقت خودرو شده اند و پس از اعلام به مرکز فوریت های پلیسی و حضور ماموران کلانتری در محل، خودرومان را به صورت رها شده در محل های خلوت کشف و مشاهده کرده ایم که کلیه اموال با ارزش خودرو سرقت شده است.

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران اشاره کرد: کارآگاهان با مراجعه به محل های سرقت و با انجام اقدامات پیچیده پلیسی سرنخی از یک سارق حرفه ای پیروز 30 ساله دارای 9 فقره سابقه کیفری به دست آوردند و در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی دریافتند پیروز پس از آزادی از زندان در اسفندماه سال گذشته با تشکیل یک باند 3 نفره خودرو سرقت می کند.

این مقام انتظامی پلیس پایتخت تصریح کرد: مخفیگاه متهم در حوالی شرق تهران شناسایی و نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری سرکرده باند و سایر همدستانش اخذ شد.

وی با اشاره به اینکه بیست و نهم شهریور ماه کارآگاهان در یک عملیات ضربتی اعضای این باند را دستگیر و به اداره بیستم انتقال دادند، افزود: پیروز در بازجویی های صورت گرفته به 300 فقره سرقت معترف شد و اظهار کرد، پس از آزادی از زندان برای اینکه رضایت شکات ام را بگیرم با تشکیل یک باند 3 نفره و پرسه زنی در سطح شهر تهران، خودروهای فاقد ایمنی را شناسایی و در یک فرصت مناسب خودرو را سرقت و پس از سرقت اموال با ارزش آن به صورت رها شده در خیابان های خلوت رها می کردیم.

سرهنگ میرزکی ابراز داشت: سارق جوان ادامه داد، اموال مسروقه را به مالخرانی در محدوده های غرب تهران می فروختیم سپس پول حاصله را بین خودمان تقسیم می کردیم.

این مقام انتظامی بیان کرد: کارآگاهان به دنبال اظهارات سرکرده باند موفق شدند یکی از خریدار اموال مسروقه را در محدوده غرب تهران شناسایی و با هماهنگی های قضائی وی را بازداشت کنند.

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات تبهکاران و تلاش های بی وقفه کارآگاهان ، تاکنون 100 تن از مال باختگان شناسایی و هر 4 متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای کشف جزئیات پرونده در اختیار پلیس آگاهی قرار دارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: