به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ نمی‌دانم از کجا و چگونه شماره تلفن مرا پیدا کرده بود. چند روزی در واتس‌آپ پیام‌های مختلف برایم می‌فرستاد و می‌گفت قصد مزاحمت ندارد و نیتش خیر است. او خودش را به عنوان فردی متمول در یکی از کشور‌های خارجی در حاشیه خلیج فارس معرفی می‌کرد و می‌گفت «امیر عرب» است.

مرد خارجی از نیتش گفت که قصد دارد با زنی ایرانی ازدواج کند و برای همین به سراغ من آمده است. او می‌گفت اگر حاضر به این ازدواج شوم ۱۲۰ میلیون تومان به من هدیه می‌دهد و مرا با خود به کشورش می‌برد. پیشنهادش به شدت فریبنده و وسوسه‌کننده بود. به‌گونه‌ای این حرف‌ها را بیان می‌کرد که انگار سالیان سال است مرا می‌شناسد. خودش را عاشقی دو آتیشه نمایش می‌داد. در برزخ افکار و حرف‌های او گیر افتاده بودم. پرداخت هدیه صدوبیست میلیون تومانی و اقامت در یک کشور خارجی کورم کرده و قدرت فکر کردن را از من گرفته بود.

به ناچار تن به درخواست مرد خارجی دادم و موافقتم را از این ازدواج اعلام کردم. او گفت برای اینکه رضایت خانواده‌اش را در مورد این ازدواج بگیرد چند نمونه از عکس‌های خصوصی من را نیاز دارد. من هم که به حرف‌های او اعتماد کرده بودم چند نمونه از عکس‌هایم را برایش ارسال کردم.

چند روز از این ماجرا گذشته بود که پیامی تهدیدآمیز و توهین‌آمیز از سوی مرد رؤیاهایم دریافت کردم. برخورد و لحنش با مردِ چند روز پیش خیلی تفاوت داشت. با لفظی رکیک توأم با فحاشی برایم در واتس‌آپ نوشته بود یا به خواسته‌هایش تن می‌دهم یا با عکس‌هایی که برایش ارسال کرده‌ام بی‌آبرویم خواهد کرد.‌

می‌گفت هرچیزی رقم خودش را دارد. زنده ماندن یک رقم دارد و حفظ آبرو یک رقم. او ۶ میلیون تومان در قبال پاک کردن همه تصاویر خصوصی‌ام طلب کرد و گفت اگر تا ظرف چند روز آینده این مبلغ را برایش واریز نکنم همه اطلاعاتم را در فضای مجازی منتشر خواهد کرد.‌

نمی‌دانستم باید چه عملی انجام دهم. به چند نفر از دوستانم رو انداختم تا شاید بتوانم ۶ میلیون تومان برای این شیطان اخاذ جور کنم و جلوی ریخته شدن آبرویم را بگیرم، اما آن‌ها هم وضعشان خراب‌تر از من بود و آه نداشتند تا با ناله سودا کنند.

موضوع را با یکی از دوستانم درمیان گذاشتم. او گفت: «چه تضمینی وجود دارد که پس از پرداخت ۶ میلیون تومان مرد اخاذ عکس‌هایت را پاک کند؟ اگر ۶ میلیون تومان برایش واریز کنی قطعا بهانه‌های دیگری برای تلکه کردن تو سر هم خواهد کرد.»

حرف‌های دوستم خیلی زود محقق شد و این فرد علاوه بر دریافت پول درخواست ارتباط نامشروع هم داشت. به پیشنهاد دوستم به دادسرای ناحیه هفت مشهد مراجعه و پس از طرح شکایت صبح روز شنبه به پلیس فتا رفتم. همه آنچه میان من و این مرد شیطان‌صفت رد و بدل شده بود را در اختیار کارشناس پلیس فتای مرکز استان خراسان رضوی قرار دادم و تحقیقات برای شناسایی این فرد آغاز شد.

یکشنبه صبح بود که به همراه یکی از اعضای خانواد‌ه‌اش به پلیس فتای مرکز استان خراسان رضوی آمد. از ظاهرش پیدا بود که ۲۴ سال دارد. مضطرب بود و هراسان. همان‌گونه که روی صندلی نشسته بود مدام پاهایش را تکان می‌داد و دست‌هایش را روی هم می‌کشید. سرش را پایین انداخته بود و به آرامی اشک می‌ریخت و هرازچندگاهی دماغش را بالا می‌کشید.

به اتاق کارشناس فضای مجازی پلیس فتای مرکز استان خراسان رضوی فراخوانده شد. دخترک پس از رویارویی با افسر پرونده‌اش از ماجرایی گفت که روحش را جریحه‌دار کرده است. ماجرایی که هم موجب از دست رفتن ۳ میلیون تومان پولش و هم رفتن آبرویش شده بود. داستان این پرونده از این قرار بود که چند روز پیش فردی ناشناس در صفحه واتس‌آپ برای این دختر جوان پیامی عاشقانه ارسال می‌کند و مدعی می‌شود که از او خوشش آمده است. او مدعی می‌شود که حاضر است برای این آشنایی حتی مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان پرداخت کند. دختر بیست‌وچهار ساله که خام حرف‌های این فرد شده بود. با او وارد ارتباطی مجازی می‌گردد و همین ارتباط پیامی عاملی برای بی‌آبرویی‌اش می‌شود.

شاکی پرونده در اظهاراتش به افسر رسیدگی‌کننده پلیس فتا گفت: «مرد ناشناس مدعی بود که یکی از امرای متمول کشور خارجی حاشیه خلیج فارس است و قصد دارد با زنی ایرانی ازدواج کند. او می‌گفت شماره تلفن همراهم خیلی اتفاقی به دستش رسیده و با دیدن عکس‌های پروفایلم در واتس‌آپ به من علاقه‌مند شده است. مرد خارجی که خود را امیر عرب معرفی می‌کرد می‌گفت برای آشنایی اولیه‌مان حاضر است مبلغی را به عنوان هدیه پرداخت کند و اگر خانواده‌اش با این وصلت موافقت کنند مرا برای همیشه به کشورش خواهد برد.

ابتدا حرف‌هایش را باور نکردم، اما با دیدن چند عکس از او که در کشوری خارجی بود کم‌کم باورش کردم و با مشورت چند نفر از دوستانم به درخواستش رضایت دادم. او گفت که باید چند نمونه از عکس‌های خصوصی‌ام را برایش ارسال کنم تا آن‌ها را به خانواده‌اش نشان بدهد. من که حسابی خام حرف‌هایش شده بودم چند نمونه از عکس‌های خصوصی‌ام را برای او در واتس‌آپ فرستادم. چند روز از این ماجرا گذشته بود که چند پیام حاوی جملات توهین‌آمیز و تهدید‌آمیز از سوی این مرد خارجی دریافت کردم.»

دختر جوان ادامه داد: «از این رو به آن رو شده بود. تهدید می‌کرد اگر به خواسته‌اش عمل نکنم همه عکس‌هایی که برایش ارسال کرده‌ام را در فضای مجازی منتشر و سپس آن‌ها را برای پدر و برادرانم می‌فرستد. برج آرزوهایم و خواب و خیال اقامت در کشوری خارجی همه به یک‌باره خراب شد. حالا باید دنبال راهی می‌گشتم تا بتوانم آبرویم را بخرم. به هر سختی بود مبلغ ۳ میلیون تومان جور کردم و به حساب این مرد شیطان‌صفت واریز کردم. اما او دست‌بردار نبود و درخواست‌های شیطانی دیگری از من داشت. دیگر تاب نیاوردم و موضوع را به خانواده‌ام گفتم و بعد هم به پلیس فتا آمدم تا این مرد اخاذ را رسوا کنم.»

گشوده شدن ۲ پرونده با درون‌مایه‌ای مشابه فرضیه نقش داشتن یک متهم در هر دو ماجرا را قوت بخشید و کارشناسان پلیس فتای خراسان رضوی با رصد اطلاعاتی در فضای مجازی موفق به ردزنی متهم در یکی از مناطق غربی مشهد شدند.

مجریان قانون پس از شناسایی متهم این پرونده در هماهنگی با مقام قضایی به سراغ این مرد شیطان‌صفت رفتند و او را در مخفیگاهش در منطقه قاسم‌آباد دستگیر کردند.

روز گذشته رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی در تشریح دیگر ابعاد این پرونده اخاذی اینترنتی گفت: متهم اصلی این پرونده معروف به امیر عرب یکی از مجرمان سابقه‌دار است که در ابتدا حاضر به همکاری با پلیس نبود و ادعا می‌کرد بعد از رهایی از حبس دیگر مرتکب هیچ‌گونه جرمی نشده است. در حالی انکار‌های این مرد سی‌وشش ساله ادامه داشت که مأموران پلیس فتا با توقیف یک دستگاه کامپیوتر از داخل مخفیگاه او مقدار ۱۶ گیگ عکس و فیلم خصوصی متعلق به ده‌ها زن و دختر جوان را استخراج کردند.

سرهنگ جواد جهانشیری ادامه داد: با کشف عکس‌های خصوصی دو شاکی این پرونده راز اعمال شیطانی متهم برملا شد و این فرد به ناچار لب به بیان حقیقت گشود و به جرمش اعتراف کرد. این مقام ارشد پلیس فتای استان با بیان اینکه احتمال افزایش شاکیان این پرونده وجود دارد، بیان کرد: براساس تحقیقات صورت گرفته تاکنون ۱۷ زن و دختر مشهدی نوزده تا چهل ساله که طعمه متهم این پرونده قرار گرفته‌اند شناسایی شده‌اند که تحقیقات ما در این باره ادامه دارد. علاوه بر این همه حساب‌های بانکی متهم مسدود و تراکنش‌های مالی او بررسی شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: