به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ شیدا اکار، رئیس اداره محیط زیست شهرستان شهریار با اعلام این خبر گفت: به منظور بررسی وضعیت تخلیه پساب برخی واحدهای معدنی و صنعتی به رودخانه شادچای، پایش میدانی و بازدید مشترک از این منطقه در پایان هفته گذشته انجام شد.

او افزود: از آنجاییکه آبرفت ها و مواد معلق ورودی بالادست منجر به تغییر کیفیت فیزیکی مسیر این رودخانه شده بود، اداره محیط زیست شهرستان در حیطه ی وظایف ذاتی خود به شناسایی واحدهایی که پساب واحد تحت مدیریت خود را به رودخانه تخلیه می کنند، اقدام کرد.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان شهریار خاطر نشان کرد: در این خصوص برای واحدهایی که ملاحظات زیست محیطی من جمله استفاده مستمر از تجهیزات لازم برای زلال سازی و کاهش مواد معلق پساب شستشوی شن وماسه و برخورداری از سیستم های مناسب تصفیه پساب را رعایت نکرده اند، از سوی اداره محیط زیست شهرستان شهریار اخطاریه قانونی مهلت دار صادر خواهد شد.

او با بیان اینکه این واحدها چند واحد معدنی و یک واحد صنایع غذایی است، گفت : در صورت عدم توجه به اخطاریه صادره این واحدها تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت و نظارت و پیگیری در اینخصوص تا رفع آلودگی به انجام می رسد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: