به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ این قابلیت که Hold for Me یا "برای من منتظر بمان" نام دارد، هنگامی که کاربر ناچار است به یک پیام ضبط شده یا آهنگی که به جای صدای بوق پخش می‌شود گوش کند، قابلیت مفیدی خواهد بود. قابلیت Hold for Me به جای کاربر پشت خط منتظر می‌ماند و با استفاده از برنامه دستیار گوگل هنگامی که طرف مقابل جواب تلفن را می‌دهد، صدای انسانی را تشخیص داده و با ارسال نوتیفیکیشن به کاربر برای مکالمه اطلاع می‌دهد.

این قابلیت جدید در رویداد رونمایی اسپیکرهای هوشمند جدید نست و گوشی‌های جدید پیکسل شامل پیکسل ۵ معرفی شد و در مدل‌های جدید پیسکل موجود خواهد بود و برای مدل‌های قدیمی پیکسل هم عرضه می‌شود.

"برای من منتظر بمان" یکی از قابلیت‌های جدید مفیدی است که گوگل طی چند سال اخیر عرضه کرده است. این اواخر گوگل قابلیتی به نامه تماس‌های بررسی شده برای گوشی‌های اندرویدی اعلام کرد که نام و لوگوی یک شرکت و دلیل تماس آنها را نمایش می‌دهد. با توجه به افزایش موارد کلاهبرداری تلفنی، هدف از این قابلیت، کمک به کاربر برای بررسی و مطمئن بودن از شرکتهایی است که تماس می‌گیرند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، گوگل پاییز گذشته قابلیتی به نام کال اسکرین عرضه کرد که به طور خودکار تماس‌های کلاهبرداری را شناسایی می‌کند بدون این که کاربر نیازی به بررسی آنها داشته باشد. همچنین گوگل در سال ۲۰۱۸ یک قابلیت هوش مصنوعی به نام داپلکس را عرضه کرد که از طرف کاربر به رزرو رستوران یا گرفتن وقت می‌پردازد. گوگل اعلام کرده که قابلیت Hold for Me از فناوری داپلکس برای تشخیص بین صدای واقعی فرد و صدای ضبط شده استفاده می کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: