به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ مراسم نکوداشت شمیران در هفته تهران با آیین بزرگداشت پیرغلامان حسینی با حضور حجت الاسلام بی آزار تهرانی تولیت آستان مقدس امامزاده صالح (ع)، منصور سالکی معاون سیاسی فرمانداری شمیرانات، سید حسن میرکریمی رییس اداره اوقاف شمیرانات، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک، معاونین، شهرداران نواحی شهرداری منطقه یک ، متولیان هیات مذهبی و پیرغلامان حسینی شنبه ١٢ مهرماه در صحن مطهر امامزاده صالح(ع) برگزار شد.

شهردار منطقه یک در این مراسم «نکوداشت شمیران» را  بهانه ای برای شروع هفته تهران با نام سید و سالار شهیدان از صحن مطهر امامزاده صالح (ع) دانست و گفت: در آستانه اربعین حسینی هفته تهران با نام سید و سالار شهیدان اباعبداله الحسین (ع) آغاز و در اربعین حسینی در مرقد مطهر شاه عبدالعظیم حسنی (ع) به اتمام می رسد.

شهردار منطقه یک محرم امسال را محرمی پر شور با وفاق و انسجام ملی دانست و گفت: محرم امسال با وجود ویروس کرونا با حضور پرشور مداحان، پیرغلامان و مسئولین بقاع متبرکه محرمی فراتر از برنامه های محلی و قومی و یک انسجام ملی در گرد خیمه و عمود اباعبدالحسین (ع) بود تا بگوید هیچ رخدادی نمی تواند ارادت ما را ذره ای بکاهد.

او گفت: هفته تهران بهانه ای برای معرفی تهران بعنوان ام القرای کشورهای اسلامی است که این شهر دارای نخبگان، مفاخر تاریخچه کهن مذهبی، تاریخی، فرهنگی و ... است و سعی می شود در این هفته بیش از پیش به معرفی پیشنیه آن پرداخته شود.

موسوی معرفی امامزاده ها (ع)، اماکن تاریخی، تکایا، هیات های مذهبی، افراد صاحب نام، سرداران هشت سال دفاع مقدس، جاذبه های گردشگری، توریستی، باغ سفارتخانه ها، اماکن طبیعی و ... را از برنامه های نکوداشت شمیران در هفته تهران دانست.

سید حسن میرکریمی رئیس اوقاف شمیرانات نیز با اشاره به شور حسینی مراسم امسال دهه محرم گفت: تمام امکانات و ظرفیت های اداره اوقاف را برای برگزاری هرچه بهتر مراسم محرم به کار گرفتیم.

او افزود: در حال حاضر در مجموعه اوقاف شمیران ٥ هزار و ٧٠٠ رقبه موقوفات داریم که بیش از ٦٥ درصد درآمد آن در ارتباط با برپایی مراسم عزاداری سالار شهیدان و اطعام در این ایام است.

حجت الاسلام بی آزار تهرانی تولیت آستان مطهر امامزاده صالح (ع) نیز با تقدیر از زحمات ارگان ها و نهادها در برپایی باشکوه مراسم عزاداری سالار شهیدان در شمیران گفت: برترین جلوه سیاهپوش کردن معابر و برپایی مراسم دهه محرم در شمیران برگزار شد بطوریکه در پیوست های رسانه ای، برنامه های پایگاه نوردر عرصه های بین المللی و صلابت شیعه به نمایش گذاشته شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: