به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سید حمید موسوی، شهردار این منطقه در مراسم رونمایی از المان "شمیران نگین تهران" که با حضور مدیران شهری و شهروندان برگزار شد، در خصوص نصب این المان در شمال تهران اظهار داشت: پایتخت جمهوری اسلامی ایران از محلات متعدد تشکیل شده است و ما در عین اینکه به همبستگی و یکپارچگی تهران به عنوان پایتخت اعتقاد داریم اما نباید از هویت های محلی و ارزش های فرهنگی، اجتماعی و تاریخی که هر کدام از محلات و مناطق دارند، غافل شویم.

او افزود: شمیران به دلیل قدمت بیش از سه هزار ساله که در نتیجه ی کاوش های صورت گرفته در تپه های قیطریه مکشوف شده است، شایسته ی معرفی و نیازمند تعریف درست جایگاهش در تهران است.

موسوی خاطر نشان کرد: المان "شمیران نگین تهران" جغرافیای مناطق را از یکدیگر تفکیک و مشخص می کند شهروندان در چه موقعیت مکانی در شهر تهران تردد می کنند، سابقه مدنیت آن از کجا و خاطراتش در تاریخ کدام است.

شهردار منطقه یک ابراز امیدواری کرد که همگام با نصب المان "شمیران نگین تهران" در شمال تهران، اقدامات فرهنگی، اجتماعی و زیرساختی در جهت شناساندن جایگاه شمیران با توجه به پتانسیل ها و جاذبه های متعدد که در آن نهفته است، صورت گیرد و شمیران چون نگینی بر چهره ی پایتخت بدرخشد.

گفتنی است المان " شمیران نگین تهران" به ارتفاع ۴ متر و ۳۰ سانتی متر با برش لیزری و نورپردازی خاص در خیابان شریعتی تقاطع  پل شهید آیت اله صدر رونمایی شد و المان های کوچکتر آن نیز بر روی پایه چراغ های رفیوژ میانی شریعتی نصب شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: