به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ در دومین جلسه شورای عالی ورزش همگانی آقای مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش پروژه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان را تشریح کرد.

او در این نشست با اشاره به روند افزایش وزن دانش آموزان، تاکید کرد: در حوزه سلامت، سلامتی فرزندان این سرزمین از دوره خردسالی مورد توجه قرار بگیرد.

حمیدی در ادامه نقش خانواده را بسیار مهم دانست و تغییر سبک زندگی به لحاظ تغذیه، پرداختن به ورزش، بهره مندی از رژیم غذایی سالم، ایجاد زیرساخت مناسب برای بازی‌های کودکانه در خانه و شهر‌ها را مورد تاکید قرار داد.

او گفت: آموزش و پرورش، آموزگار و والدین باید از نزدیک درگیر طرح کنترل وزن و چاقی شوند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: در هفته تربیت بدنی BMI بیش از ۱۴ میلیون دانش آموز مورد سنجش قرار خواهد گرفت.

او با تاکید بر این نکته که همه دانش آموزان در همه استان‌ها به لحاظ اضافه وزن مورد بررسی قرار خواهند گرفت، ادامه داد: اسفند تحقیقات انجام شده، تحلیل می‌شود و نتایج در این حوزه پیگیری می‌شود. بعد از هفته تربیت بدنی مرحله مشاوره و آموزش به خانواده‌ها و مدارس آغاز می‌شود.

حمیدی گفت: تلاش ما این است که حداقل سه درصد اضافه وزن را کاهش دهیم و عزممان را جزم کرده ایم تا نسل آینده را از اضافه وزن نجات دهیم.

او پیشنهاد تشکیل ستاد مرکزی برای انجام پروژه کنترل وزن و چاقی را مطرح کرد و افزود: وزارت ورزش، وزارت بهداشت و آموزش و پرورش می‌توانند در کنار هم این طرح را به سرانجام برسانند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: