به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سرهنگ احسان مؤمنی، رئیس اداره تصادفات پلیس راهور فاتب در یک گفت و گوی تلویزیونی در رابطه با وضعیت تصادفات در پایتخت گفت: با بررسی و آنالیز تصادفات در شش ماهه اول سال ۱۳۹۹ حدود ۴۷ درصد از متوفیان حوادث رانندگی سطح معابر تهران مربوط به موتورسیکلت سواران و ۳۸ درصد عابرین پیاده و ۱۵ درصد راننده و سرنشین خودرو بودند که در اثر بی احتیاطی و عدم رعایت قوانین و مقررات جان خود را از دست دادند.

او افزود: ۶۰ درصد تصادفات فوتی در معابر بزرگراهی شهر تهران به وقوع پیوسته که به ترتیب بزرگراه آزادگان، بزرگراه امام علی (ع) و بزرگراه فتح بیشترین حوادث رانندگی را دارا می‌باشند.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور فاتب ادامه داد: بیشترین تصادفات فوتی در منطقه ۴ شهرداری تهران با ۱۱ درصد از کل متوفیان، منطقه ۱۵ شهرداری ۹ درصد و منطقه ۱۹ شهرداری ۸ درصد از کل متوفیان است.

سرهنگ احسان مؤمنی به رانندگان تصریح کرد: در هنگام رانندگی کمربند ایمنی خود و سرنشینان را بسته نگهدارند. رانندگان از اقداماتی که باعث حواس پرتی آنها می‌گردد مانند خوردن و آشامیدن، استفاده و صحبت کردن از تلفن همراه، صحبت کردن با سرنشینان و … در هنگام رانندگی خودداری نمایند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: