به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در کنفرانس ملی آسیب‌شناسی آموزش و یادگیری الکترونیکی در ایران با محوریت «تجربیات و چالش‌های استقرار یادگیری الکترونیکی» که امروز در وزارت علوم برگزار شد، اظهار کرد: امروز نگاه ما باید به سمت استفاده از فناوری‌های آموزش مجازی و به روز کردن دانش و توانمندی فناورانه باشد، زیرا این کار ضرورتی اجتناب ناپذیر در ایام حاضر و پیش رو است.

باید نگاه نقادانه به آموزش مجازی داشته باشیم

غلامی تاکید کرد: پس از یک نیمسال تحصیلی ارائه آموزش مجازی، باید نگاه نقادانه به آنچه اتفاق افتاده داشته باشیم و اثرگذاری این آموخته‌ها در جوامع هدف را بررسی کنیم. آسیب‌شناسی آنچه اتفاق افتاده کار ارزشمندی است. با توجه به شرایط موجود نگاه آموزش عالی کشور و آموزش عمومی باید به گونه‌ای باشد که منتظر بازگشت به سیستم‌های قبلی آموزشی نباشیم.

او تاکید کرد: شیوع ویروس کرونا باعث یک جهش جدی و غیر قابل پیش بینی در سطح جوامع به نسبت گذشته شد و به سطحی از پیشرفت در فناوری‌ رسیدیم که بتوانیم آموزش‌ها را به صورت مجازی ارائه کنیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: شرایط باعث شد ارتباط بیشتر، کامل‌تر و دقیق‌تری در تمام سطوح جامعه برقرار شود. نگاه به آموزش عالی در آینده باید بر بستر حفظ، ارتقا و بهره‌گیری از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات باشد.

او گفت: در برنامه‌ریزی ماه‌ها و سال‌های پیش‌رو یکی از برنامه‌های جدی ما تقویت و تعمیق استفاده از فناوری‌های جدید و تقویت زیر ساخت‌های مورد نیاز آموزش مجازی است.

غلامی بیان کرد: نسل جوان استعداد بالایی در انطباق با شیوه‌های جدید دارد و این ظرفیت انطباق در جامعه علمی بیشتر از بخش‌های دیگر بود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: با توجه به شرایط فعلی راه برای گسترش شیوه‌های جدید بر مبنای فناوری‌های به روز باز است.

//انتهای پیام: 5

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: