حجم ویدیو: 3.66M | مدت زمان ویدیو: 00:00:18

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ چندی پیش دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده که همواره کرونا را موضوعی پیش پا افتاده دانسته و ماسک زدن رقبای سیاسی اش را مسخره می کرد، به این بیماری مبتلا شده و البته با دریافت خدمات پزشکی مناسب، توانست به سرعت بهبود پیدا کرده و زودتر از موعد مقرر از بیمارستان مرخص شود.

این موضوع موجب بروز سوالات زیادی برای افراد مختلف شده و بسیاری از مردم جهان از خود می پرسند ترامپ که علاوه بر اضافه وزن، سن زیادی داشت چگونه توانست با این سرعت بیماری را شکست دهد؟

    بر اساس یک مطالعه جدید در مدل های حیوانی مشخص شد  که این روش جدید یا همان درمان کوکتل آنتی بادی که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا آن رادریافت کرد، توانایی شگفت انگیزی در برابر عفونت ویروس کرونا ایجاد می کند که شواهد بیشتری از امکان بالقوه بالینی درمان را ارائه می دهد.

پژوهش های جدید دانشمندان نشان می دهد ترکیب چند  آنتی بادی یا روش موسوم Regeneron’s antibody cocktail  می تواند تاثیری شگفت انگیز در درمان کرونا داشته باشد.

بر  اساس نتایج یک مطالعه جدید که در آخرین شماره مجله تخصصی   Science  منتشر شده است، محققان دریافتند روش درمانی  REGN-COV2 در همسترهای طلایی ، که علائمی بسیار شدید کرونا داشتند، نتیجه ای فوق العاده دارد.

بر اساس این مطالعه جدید در مدل های حیوانی مشخص شد  که این روش یا همان درمان کوکتل آنتی بادی که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا آن رادریافت کرد، توانایی شگفت انگیزی در برابر عفونت ویروس کرونا ایجاد می کند که شواهد بیشتری از امکان بالقوه بالینی درمان را ارائه می دهد.

در حالی که مطالعات قبلی نشان داده بود که می توان از تلفیق دو آنتی بادی که پروتئین ویروس کرونا را هدف قرار داده اند برای خنثی سازی عامل بیماری زا استفاده کرد ، دانشمندان شرکت بیوتکنولوژی آمریکایی Regeneron دریافتند که ترکیب چند آنتی بادی می تواند تاثیری شگرف در درمان کرونا داشته باشد البته این روش درمانی همچنان نیازمند انجام  تحقیقات بیشتر و آزمایش روی چندین مدل حیوانی است.

پژوهشگران دریافتند هنگامی که کوکتل آنتی بادی سه روز قبل از اوج فعالیت ویروس در روند بیماری  استفاده می شد ، درمان تقریباً به طور کامل موفقیت آمیز بوده و مانع ایجاد عفونت می شود. به گفته دانشمندان ، این توانایی داروی موسوم به  REGN-COV2  با اثراتی که اخیراً در مطالعات اثر بخشی واکسن با استفاده از مدل های حیوانی نشان داده شده ، مطابقت داشته و حتی از آن موثر تر است.

محققان همچنین خاطر نشان کردند: این یافته ها، پتانسیل درمانی روش فوق را برای محافظت و درمان کرونا برجسته می کند. استفاده از این دارو به طور خاص میزان ویروس در ریه بیماران را کاهش داده و عفونت را کنترل می کند.

دانشمندان امیدوارند با کمک این روش ، موفق به ارائه درمان قطعی ویروس کرونا و عواقب ناشی از آن شوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: