به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ علی درویش‌پور، جانشین ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان البرز گفت: با اشاره به وضعیت حاد شیوع بیماری کرونا در استان البرز گفت: مردم عزیز استان در موج‌های گذشته بیماری بالاخص موج اول همکاری بسیاری خوبی را از خود نشان داده و نتیجه آن کنترل بیماری در دو موج اول و دوم بود.

او بیان کرد: در موج سوم شاهد آن بودیم که بیماری در اذهان برخی از افراد ساده‌انگاری شده و با عدم رعایت دستورالعمل‌ها و بی‌توجهی به هشدارهای مسئولین بهداشت و درمان و ستاد کرونا موجب افزایش تصاعدی بیماری در سطح کشور و استان البرز شدند.

جانشین ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان البرز ادامه داد: رویکرد ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا بعد از مهار بیماری در موج اول بیشتر اقناعی و تشویقی بود اما شاهد آن بودیم که در موج سوم با بی‌توجهی به اخطارها و خواهش‌ها مسافرت‌ها در تعطیلات پایان هفته افزایش یافته و با عادی شدن بیماری برای برخی از افراد مجدداً این بیماری منحوس جان عزیزان ما را گرفته و خانواده‌ها را در گوشه گوشه شهر عزادار می‌کند.

او بیان کرد: در این شرایط و علیرغم میل باطنی ستاد ملی و استانی و استاندار محترم، چاره‌ای جز رویکرد سلبی و ایجاد برخی محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترددی برای مدیریت و کنترل بیماری باقی نماند تا بیش از این شاهد از دست دادن هم‌وطنان نباشیم.

درویش‌پور افزود: در همین راستا به محض ابلاغ محدودیت‌های ترددی در ۵ کلان‌شهر حسب دستور استاندار محترم، جلسه هماهنگی اجرای محدودیت‌ها برقرار و از ساعت ۲۴ روز چهارشنبه اکیپ‌هایی متشکل از نیروی انتظامی پلیس‌راه و راهور، کارشناسان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز و امدادگران جمعیت هلال احمر در مبادی ورودی و خروجی شهر مستقر و طرح اجرایی شد.

او درخواست مجدد از همه هم استانی‌های عزیز برای رعایت پروتکل‌ها از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی افزود: برای برخی از شهروندان استان که بین کرج و تهران به‌صورت روزمره تردد دارند نگرانی‌هایی وجود داشت اما با پیگیری‌های ستاد استانی و مکاتبات و مذاکراتی که با وزارت کشور داشتیم بر یکپارچگی و جدایی‌ناپذیر بودن تهران و البرز تأکید کرده و این بار نیز با وجود ممنوعیت‌های اعمال شده، تردد بین دو شهر کرج و تهران شامل محدودیت نمی‌شود.

لازم به ذکر است این محدودیت‌ها تا ظهر یکشنبه برقرار بوده و برای ادامه یا لغو آن متعاقباً تصمیم‌گیری خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: