به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ یکی از این پهپادهای خودران دوربرد، V۴۰۰ Albatross نام دارد که قادر به حمل حداکثر ۱۰۰ کیلوگرم بار در فواصل طولانی است.

پهپاد تمام برقی مذکور می‌تواند این حجم از بار را برای مسافتی ۳۰۰ کیلومتری حمل کند. مدل هیبریدی این پهپاد می‌تواند ۱۰۰ کیلوگرم بار را تا مسافتی حداکثر هزار کیلومتری حمل کند که در نوع خود بی سابقه است.

نشست و برخاست پهپادهای یادشده به صورت عمودی صورت می‌گیرد و آنها با تغییراتی در قالب تاکسی هوایی نیز قابل استفاده خواهند بود. شش پره بزرگ برای تسهیل حرکت بر روی این پهپادها نصب می‌شود. همچنین طول بال این پهپاد هم به ۹ متر می‌رسد. یک بال کوچک‌تر نیز در جلوی این پهپاد قرار دارد.

وزن این پهپاد به علت استفاده از کامپوزیت‌های کربنی حدود ۳۰۰ کیلوگرم است. پهپاد یادشده می‌تواند بدون نیاز به دخالت اپراتور به سمت مقصد مشخص شده پرواز کند. قابلیت شناسایی سریع موانع و سازگاری با شبکه‌های نسل چهارم و پنجم تلفن همراه و حسگرهای متعدد از جمله مزایای این پهپاد برقی است.

از این محصول می‌توان برای انواع فعالیت‌های لجستیکی، مأموریت‌های شناسایی و امدادرسانی به خصوص به نواحی کوهستانی و دورافتاده بهره گرفت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: